23-06-2017

Szanowni Państwo, z wielka radością informujemy, że nasze Przedszkole pozyskało dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach programu RPO Poddziałanie 10.1.1. Wychowanie przedszkolne ZIT.

Nasz projekt pn. „Przystanek Przedszkolak II” otrzyma dofinansowanie w wysokości 896 435 zł.

Środki pozyskane z funduszy unijnych pomogą doposażyć nasze przedszkole zarówno w pomoce edukacyjne, terapeutyczne, jak zabawki uwielbiane przez nasze Przedszkolaki. Przedszkole zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt do zajęć taki jak tablice multimedialne, różnorodne narzędzie wspomagające komunikację dzieci, czy baterie testów diagnostycznych. Wyposażymy też kolejną salę do zajęć integracji sensorycznej, a nasze sale przedszkolne zyskają dodatkowe wyposażenie, które będzie wspomagać min. aktywność ruchową Przedszkolaków.

W roku szkolnym 2017/2018 nasze Przedszkolaki będą mogły uczestniczyć w dodatkowych zajęciach terapeutycznych indywidualnych i grupowych (z logopedą, pedagogiem, psychologiem, rehabilitację czy zajęcia na sali integracji sensorycznej).  Dzięki projektowi dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia z hipoterapii, dogoterapii a starsze przedszkolaki na zajęcia w basenie czy na ściance wspinaczkowej.

W ramach projektu będziemy mieli też dużo propozycji dla Rodziców w ramach Przystanku Rodzic. Zorganizujemy szereg ciekawych wykładów, spotkań i warsztatów z różnymi specjalistami, doposażymy naszą przedszkolną biblioteczkę w ciekawą literaturę.

Nasi nauczyciele będą mogli brać udział w studiach podyplomowych i wielu  szkoleniach w ramach których będą zdobywać nową wiedzę i doskonalić swój warsztat pracy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny Komisja Oceniająca projekty doceniła naszą pracę i starania dając naszej Przedszkolnej społeczności możliwość do rozwoju.

W imieniu Grona Pedagogicznego Przedszkola

Dyrektor Katarzyna Szczerbik