Wycieczka do Zakrzowa

07-06-2014

W dniach 27 – 29 maja odbyła się długo wyczekiwana przez  uczniów naszej szkoły oraz ich kolegów z zerówek wycieczka do Zakrzowa. Sama podróż była dużym wyzwaniem – trzeba było pożegnać rodziców na 3 dni i… wyruszyliśmy w podróż w nieznane. Uczniom, jak i nauczycielom bardzo spodobało się w Zakrzowie – cisza i spokój obecne w tym miejscu kojąco wpływały na nasze zmysły.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy długim spacerem po okolicy – większość dzieciaków okazała się bardzo wytrzymała na trudy wędrówki. Kolejną z atrakcji, jakie przeżyły dzieci było prawdziwe ognisko. Uczniowie samodzielnie piekli kiełbaski. Po zjedzeniu ich uczciliśmy nasz wyjazd tańcem i śpiewem przy ognisku przy akompaniamencie gitary pani Ani.

Kolejne dni również były bardzo atrakcyjne. Z samego rana, zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do lasu, aby zdobyć szczyt  - górę Chełm (603 m.n.p.m.), następnie przejechaliśmy się kolejką do Lanckorony, aby tam zjeść pyszne lody. Gdy wróciliśmy nie mieliśmy dosyć atrakcji. Rozpaliliśmy kolejne ognisko, które przerwał nam deszcz, ale… mimo wszystko udało nam się zjeść ogniskowe przysmaki – pieczone ziemniaczki! Niektórym uczniom smakowały nawet bardziej niż lody!

Ostatni dzień upłynął nam na zabawach w glinie, spacerach po lesie, zajęciach gimnastycznych oraz  pakowaniu naszych bagaży.

Wyjazd do Zakrzowa okazał się bardzo udany. Pogoda dopisała. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejny rok i nową wycieczkę Smile