Z życia Szkoły - Klasa 1c

08-12-2016

W naszej klasie najważniejsze jest, aby chłopcy komunikowali się - ze sobą, z kolegami, nauczycielami i terapeutami. Chłopcy korzystają ze swoich segregatorów do komunikacji, gestów systemu Makaton oraz starają się budować proste zdania.

W ciągu dnia najchętniej uczestniczą w zajęciach muzycznych. Bardzo lubią zajęcia związane z umiejętnościami domowymi – segregują pranie, odkurzają. Samodzielność w naszej klasie jest bardzo ważna, widać jak dużą radość sprawia im możliwość zrobienia czegoś samemu.

Uczniowie klasy 1c odznaczają się bardzo wyrazistymi charakterami, mamy tu nieustępliwego, kochającego rywalizację sympatyka wszelkich aktywności fizycznych oraz żarliwego fana koszykówki, który najchętniej nie rozstawałby się ze swoją piłką. Mimo odmiennego usposobienia uczniowie świetnie się ze sobą dogadują.

Chłopcy z dnia na dzień nabywają coraz to nowe umiejętności zarówno jeśli chodzi o edukację szkolną jak i pozostałe kompetencje związane z samodzielnością takie jak na przykład robienie zakupów czy porządkowanie sali. Często chodzimy też na spacery oraz jak przystało na odkrywców zwiedzamy najbliższą okolicę.

Uczniowie klasy 1c gorliwie uczestniczą w lekcjach religii, grają na instrumentach, uczą się modlitw oraz pieśni religijnych.

Biorą również udział w dodatkowych zajęciach proponowanych przez naszą placówkę – w czwartki udają się na basen, aby pod czujnym okiem instruktora doskonalić umiejętność pływania. Chodzą także na zajęcia wspinaczkowe, by zdobywać nie tylko szkolne szczyty.

Podczas czasu wolnego w klasie 1c panuje totalne szaleństwo. Chwilami można się wręcz turlać ze śmiechu, a zabawa jest przednia. Chłopcy chętnie uczestniczą w zabawach podczas zajęć świetlicowych, ze względu na to że są bardzo towarzyscy. Nie trzeba ich namawiać na wizyty w innych klasach podczas urodzin uczniów czy też innych uroczystości.

Fajnie jest być uczniem klasy 1c!