Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - klasa 1c

28-10-2018

Klasa I c to grupa trzech chłopców z dużą ilością pozytywnej energii.

Pierwszy z Nas pilnie strzeże, aby plan dnia odbywał się zgodnie z harmonogramem, żadna zmiana i szczegół mu nie umknie.;-) Jest wyrwały i zawsze chce dokończyć zlecone Mu zadanie. Słowa „dziękuje, przepraszam i proszę” nie są Mu obce.  Drugi z Nas stoi na straży wyścigów sportowych, zawsze chętnie bierze w nich udział. Lubi tworzyć rysunki z różnymi postaciami z bajek. W wolnym czasie buduje domy i inne budowle z klocków LEGO.

Do naszej klasy dołączył nowy Kolega, z którym dopiero się zapoznajemy - wiemy już, że jest Mistrzem rysunku pojazdów – nikt tak jak On nie potrafi odzwierciedlić najdrobniejszego szczegółu. Wyróżnia się niezwykłym spokojem, potrafi przez długi czas „zniknąć’ pochłonięty czytaniem ciekawych książek lub lepieniem samochodów z plasteliny.

W każdym dniu tygodnia mamy jakieś szczególne zajęcia. W poniedziałki poznajemy cyfry i litery, ćwiczymy pismo, dodajemy i odejmujemy. We wtorki pracujemy na komputerach oraz modlimy się na religii śpiewając piosenki. W środy ćwiczymy na gimnastyce oraz obserwujemy przyrodę wychodząc na spacery. W czwartki sprawdzamy zdobytą wiedzą, pracujemy dzielnie z kartami pracy. W piątki gramy na instrumentach i relaksujemy się słuchając muzyki. Na koniec zajęć po skończonej pracy przybijamy sobie „piątkę” i żegnamy się z uśmiechem.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »