Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - Klasa 2b

02-03-2017

W naszej klasie 2B wiele się dzieje….

W ramach zajęć edukacyjnych systematycznie poznajemy kolejne tematy przewidziane w podstawie programowej. Do nauki motywuje nas system motywacyjny w formie termometru – wszystkim nam zależy, by edukację kończyć na zielonym poziomie!


Na treningu samodzielności uczymy się dbania o porządek w naszym otoczeniu, wykonujemy wspólnie pomoce klasowe i wychodzimy załatwiać sprawunki na mieście. Pracę samodzielną ćwiczymy również wykonując zadania w systemie koszykowym.

Dobrze dogadujemy się ze sobą i lubimy się wspólnie bawić, więc podczas „treningu zabaw” ćwiczymy gry i zabawy grupowe. Jesteśmy towarzyscy i bardzo lubimy nawiązywać nowe kontakty, dlatego wytrwale uczymy się języka angielskiego.


Mamy też duży zmysł artystyczny, który rozwijamy na zajęciach muzycznych i plastycznych (nasze prace można podziwiać na gazetce szkolnej). Nasze zamiłowanie do muzykowania przejawie się również podczas religii, kiedy nasz śpiew słychać na całym korytarzu!


Na treningu umiejętności społecznych uczymy się jak radzić sobie z własnymi emocjami i jak adekwatnie zachowywać się w miejscach publicznych.


Bardzo lubimy też czwartkowe wyjazdy na basen – w wodzie grasujemy niczym małe delfiny i bardzo ciężko poskromić nasz nieujarzmiony zapał. Tężyznę fizyczną budujemy także na zajęciach z wychowania fizycznego i zajęciach rehabilitacyjnych.

Zazwyczaj jest u nas bardzo wesoło i głośno. Lubimy odwiedziny i zawsze bardzo chętnie witamy gości.


Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »