Z życia Szkoły - Klasa 2b

02-03-2017

W naszej klasie 2B wiele się dzieje….

W ramach zajęć edukacyjnych systematycznie poznajemy kolejne tematy przewidziane w podstawie programowej. Do nauki motywuje nas system motywacyjny w formie termometru – wszystkim nam zależy, by edukację kończyć na zielonym poziomie!

Na treningu samodzielności uczymy się dbania o porządek w naszym otoczeniu, wykonujemy wspólnie pomoce klasowe i wychodzimy załatwiać sprawunki na mieście. Pracę samodzielną ćwiczymy również wykonując zadania w systemie koszykowym.

Dobrze dogadujemy się ze sobą i lubimy się wspólnie bawić, więc podczas „treningu zabaw” ćwiczymy gry i zabawy grupowe. Jesteśmy towarzyscy i bardzo lubimy nawiązywać nowe kontakty, dlatego wytrwale uczymy się języka angielskiego.

Mamy też duży zmysł artystyczny, który rozwijamy na zajęciach muzycznych i plastycznych (nasze prace można podziwiać na gazetce szkolnej). Nasze zamiłowanie do muzykowania przejawie się również podczas religii, kiedy nasz śpiew słychać na całym korytarzu!

Na treningu umiejętności społecznych uczymy się jak radzić sobie z własnymi emocjami i jak adekwatnie zachowywać się w miejscach publicznych.

Bardzo lubimy też czwartkowe wyjazdy na basen – w wodzie grasujemy niczym małe delfiny i bardzo ciężko poskromić nasz nieujarzmiony zapał. Tężyznę fizyczną budujemy także na zajęciach z wychowania fizycznego i zajęciach rehabilitacyjnych.

Zazwyczaj jest u nas bardzo wesoło i głośno. Lubimy odwiedziny i zawsze bardzo chętnie witamy gości.