Z życia Szkoły – klasa 2d i3d

12-02-2019

Codziennie nasz dzień rozwesela miłośniczka tańców i słuchania muzyki. Najchętniej zabrałaby nas na bal, gdzie wszyscy bawilibyśmy się wyśmienicie. Odkryła w sobie zamiłowanie do pracy na komputerze, tworzy piękne obrazy z figur geometrycznych w programie Paint.

Nie może również zabraknąć koleżanki z anielskim głosem, która zaraża całą szkołę pozytywną energią. Urodzona z niej aktorka, świetnie śpiewa, tańczy i recytuje wiersze. Bardzo lubi odmierzać czas, jak tylko może wskazuje na zegarze odpowiednie godziny.

Kolega „skaczący do chmur”, uwielbia skakać na piłce, przebywać w towarzystwie i rozmawiać z kolegami i nauczycielami. Poproszony przez nauczyciela chętnie staje się „przewodniczącym klasy” – pomaga swoim koleżankom i koledze.

Czwartym uczniem naszej klasy jest specjalista od budowy. Potrafi zbudować naprawdę skomplikowane wieżowce i arcydzieła, przedstawiając nam przy tym, w jakim miejscu na świecie można je wybudować. Ponadto jest miłośnikiem alfabetu i cyfr. Ostatnio stał się „pocieszycielem”, gdy ktoś jest smutny, pierwszy chętnie chce się przytulić.

Każdego dnia realizujemy dostosowaną podstawę programową obejmującą edukację matematyczną, przyrodniczą, polonistyczną, ale również uczęszczamy na lekcje religii, języka angielskiego, informatyki oraz zajęcia artystyczne.  Naszym uczniom nie brakuje również aktywności fizycznej, która doskonale wpływa na ich rozwój oraz samopoczucie.

W tym roku otworzyliśmy „Teatr Talentów” – prezentujemy nasze zdolności aktorskie koleżankom i kolegom ze szkoły. Będziemy również zdobywać szczyty na ściance wspinaczkowej oraz staniemy się prawdziwymi kucharzami Smile

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie