Z życia Szkoły - Mikołajki

12-12-2016

Drodzy Państwo Święty Mikołaj pamiętał o naszych Dzieciach i w piątek 9 grudnia zawitał do naszej Szkoły. Wizycie Świętego Mikołaja towarzyszył cały tydzień przygotowań, a samemu przebiegowi wydarzeń dużo pozytywnych emocji i śmiechu.

Nasi Uczniowie mieli za zadanie wykonać atrybuty, które umilą Mikołajowi pobyt w szkole. Dzieci podczas zajęć plastycznych tworzyły czapki mikołajkowe i płatki śniegu. Zadaniem nauczycieli natomiast było przygotowanie dla dzieci śnieżynek – orderów, które świadczyły o tym, że były grzeczne i mogą zostać obdarowane.

Święty Mikołaj zabrał ze sobą swojego najwierniejszego pomocnika – Renifera. To dzięki niemu i jego dzwoneczkom wszystkie dzieci zostały zaproszone i trafiły do sali gimnastycznej gdzie miały być wręczane prezenty.

Mikołaj jednak nie czekał na dzieci. Uczniowie musieli dać mu znać, że bardzo chcą go już zobaczyć, dlatego pod wodzą energicznego Renifera śpiewali piosenkę zapraszającą Mikołaja do sali. Machali też wykonanymi przez siebie płatkami śniegu, tworząc magiczną atmosferę zachęcająca Mikołaja do przybycia.

To jednak nie był koniec zadań dla naszych Uczniów. Jak przystało na świętego Mikołaja, wszedł do sali z głośnikiem, z którego wydobywały się dźwięki muzyki i zaprosił wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Po tańcach można było oficjalnie przejść do rozdawania prezentów.

Każdy z Uczniów miał możliwość, jeśli tylko chciał, usiąść Mikołajowi na kolanach przywitać się z nim specjalnym powitaniem i otrzymać paczkę. Dla kilku Uczniów było to nie lada wyzwaniem, ale wszyscy pięknie sobie poradzili.

Jak wspominaliśmy wydarzeniu towarzyszyło sporo śmiechu. Do Mikołaja podchodzili też nauczyciele którzy musieli zatańczyć albo zaśpiewać piosenkę, aby otrzymać swój prezent. Na szczęście nasi Uczniowie ratowali swoich wychowawców z opresji tańcząc i śpiewając razem z nimi.

Wizyta świętego Mikołaja w Przystanku Szkoła została uwieczniona na zdjęciach grupowych i indywidualnych. Fotorelacja jest dostępna dla rodziców po zalogowaniu.