Z życia Szkoły - Pierwszy Dzień Wiosny

22-03-2017

Aby tradycji stało się zadość, cały Przystanek Szkoła wybrał się 21 marca przywitać wiosnę. Przygotowania do tego przyjemnego wydarzenia trwały od poprzedniego tygodnia, kiedy to w połączonych zespołach klasowych, podczas zajęć plastycznych tworzyliśmy nasze piękne Marzanny.

Symbole mijającej zimy powstały aż cztery.

We wtorek zaraz po śniadaniu wyszliśmy ze Szkoły i doszliśmy naszą wycieczką do Dworku Białoprądnickiego. W parku wszyscy stanęliśmy na moście nad rzeką i okrzykiem „żegnaj zimo”, przywitaliśmy wiosnę. Później przez chwilę patrzyliśmy, jak nasze Marzanny odpływają rzeką i zabierają ze sobą zimny czas.

Pogoda nam sprzyjała, dlatego poszliśmy również na pobliski plac zabaw i z radością otworzyliśmy sezon zabawy na powietrzu. Młodsze dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, huśtały się i bawiły w piasku. Starsze chłopaki ćwiczyły na siłowni obok placu zabaw. Tam mogli jeździć na rowerze, a także ćwiczyć mięśnie brzucha i pleców.

Wracaliśmy do Szkoły zmęczeni, ale z bardzo pozytywnym nastawieniem na zbliżający się cieplejszy czas.

Fotorelacja z wycieczki dostępna dla rodziców po zalogowaniu.