Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - Szkolny sklepik

22-05-2017

Nie wiemy czy wszyscy są zaznajomieni z tą informacją, ale w naszej Szkole, w poniedziałki o godzinie 11.00 prężnie działa szkolny sklepik Smile W rolę sprzedawców wcielają się na zmianę uczniowie klas 1b oraz 3b. Ich zadanie, jako sprzedawców jest podzielone na kilka etapów.

Najpierw razem z terapeutą planują, co w danym dniu klienci będą mogli od nich kupić, a następnie sami idą po wszystkie potrzebne składniki na zakupy. Nasz sklepik oferuje: świeże owoce i drożdżówki, pyszne kanapki i tosty, wafle ryżowe, herbatę, koktajle i lemoniadę. Większość z tych pyszności potrzebuje wcześniejszego przyrządzenia, dlatego w drugim etapie swojego zadania uczniowie przygotowują w kuchni produkty na sprzedaż. Później oczywiście sprzątają po sobie Smile


Następnie uczniowie wraz z terapeutą przenoszą jeden ze stołów z jadalni na korytarz – to on będzie nam służył za sklepową ladę. Wszystkie oferowane produkty są układane na stole i nasi sprzedawcy z niecierpliwością czekają na swoich klientów.

To jednak przecież nie koniec zadania – klientów trzeba obsłużyć Smile Rolą naszego sprzedawcy jest uprzejme przywitanie swoich klientów i zapytanie, co chciałby zakupić. Następnie sprzedawca musi zapamiętać życzenia klienta i obliczyć ile musi zapłacić za produkty. Później, jeśli to konieczne również wydać resztę. Na koniec nasi uprzejmi sprzedawcy miło się żegnają i życzą smacznego Smile

Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość chodzenia do naszego szkolnego sklepiku. Uczniowie wcielający się w rolę sprzedawców, mają szansę na kształtowanie swoich umiejętności podczas treningu ekonomicznego, kuchennego oraz porządkowego, a także ćwiczą swoje umiejętności społeczne w kontakcie z klientami. Kto wie, może właśnie przygotowują się do swoich przyszłych zawodów? Smile Uczniowie, którzy przychodzą do sklepiku jako klienci, nie tylko mają możliwość kupienia sobie jakiejś pyszności, na którą akurat mają ochotę, ale również uczą się poprawnego zachowania w sklepie podczas zakupów.

Dziękujemy, oby tak dalej Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »