2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to nasze wspólne święto!

02-04-2020

Dzisiaj Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to nasze wspólne święto!

Już od dwunastu lat obchodzimy uchwalony przez ONZ Światowy Dzień Świadomości autyzmu. Przypada on właśnie dzisiaj – 2 kwietnia. Z roku na rok świadomość społeczna dotycząca autyzmu jest coraz większa, nadal jednak wokół tematu istnieje wiele powtarzanych przez lata krzywdzących mitów. Nasza codzienność, codzienność osób będących przy głównych Aktorach na scenie dzisiejszego święta, styka się czasami z niezrozumieniem innych. Zwyczajna niewiedza powoduje, że  wielu ucieka przed tym, co odmienne. Przełamując stereotypy chcemy pokazywać światu w ten szczególny dzień, że możemy wspólnie czynić go bardziej przyjaznym. „Ciche godziny” w sklepach, specjalne seanse sensoryczne w kinach przystosowane dla osób ze spektrum autyzmu – to już się dzieje! Serdecznie kibicujemy, aby działo się nadal… i więcej!

Jako kadra „Przystanku Szkoła” chcemy pokazać, jak wiele radości otrzymujemy dzięki Naszym Uczniom. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przygotowaliśmy specjalnie dla Was, drodzy Uczniowie, krótki film z naszymi zdjęciami. Film został przesłany drogą emailową do Rodziców Naszych Uczniów oraz udostępniony na stronie : https://www.facebook.com/przystanekszkola/

Bądźmy razem, świećmy przykładem na niebiesko!