Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to nasze wspólne święto!

02-04-2020

Dzisiaj Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to nasze wspólne święto!

Już od dwunastu lat obchodzimy uchwalony przez ONZ Światowy Dzień Świadomości autyzmu. Przypada on właśnie dzisiaj – 2 kwietnia. Z roku na rok świadomość społeczna dotycząca autyzmu jest coraz większa, nadal jednak wokół tematu istnieje wiele powtarzanych przez lata krzywdzących mitów. Nasza codzienność, codzienność osób będących przy głównych Aktorach na scenie dzisiejszego święta, styka się czasami z niezrozumieniem innych. Zwyczajna niewiedza powoduje, że  wielu ucieka przed tym, co odmienne. Przełamując stereotypy chcemy pokazywać światu w ten szczególny dzień, że możemy wspólnie czynić go bardziej przyjaznym. „Ciche godziny” w sklepach, specjalne seanse sensoryczne w kinach przystosowane dla osób ze spektrum autyzmu – to już się dzieje! Serdecznie kibicujemy, aby działo się nadal… i więcej!

Jako kadra „Przystanku Szkoła” chcemy pokazać, jak wiele radości otrzymujemy dzięki Naszym Uczniom. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przygotowaliśmy specjalnie dla Was, drodzy Uczniowie, krótki film z naszymi zdjęciami. Film został przesłany drogą emailową do Rodziców Naszych Uczniów oraz udostępniony na stronie : https://www.facebook.com/przystanekszkola/

 

Bądźmy razem, świećmy przykładem na niebiesko!

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »