Mikołaj w Przystanku Szkoła

08-12-2020

Tradycja Mikołajkowa w Przystanku.

Jak co roku w grudniowy dzień odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana niecierpliwie wyczekiwały na nadejście Mikołaja uczestnicząc w tematycznych zajęciach. Organizatorzy przygotowali dla dzieci m.in. czytanki, gry i zajęcia plastyczne, czego efekty możecie już obejrzeć na naszej gazetce szkolnej. Spotkania z Długobrodym w czerwonym płaszczu odbywały się w pięknie udekorowanej sali, oczywiście  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa z kameralną ilością uczestników. Osoby obecne miały okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej, dzięki naszej niezawodnej Pani Fotograf. Bądźcie czujni, gdyż zapewne niejedno ze zdjęć pojawi się na naszym szkolnym tablo. Dzieci oraz nauczyciele po podejściu do Świętego przed otrzymaniem prezentu musieli najpierw odpowiedzieć na z pozoru łatwe pytanie: „Czy byłeś grzeczna/y w tym roku?” Odpowiedź ta podlegała weryfikacji przez rówieśników, a także wychowawców uczniów. Na szczęście Nasz Gość okazał się hojny i wszystkich obecnych obdarował prezentami. Nikt nie przyznał się, że otrzymał rózgę- co oznacza, że mamy wspaniałych wychowanków i nauczycieli. Uczniów, których z w tym szczególnym dniu z nami nie było informujemy, że o nich Mikołaj również nie zapomniał, przekazał nam prezenty, które czekają schowane w bezpiecznym miejscu na Wasz powrót do szkoły.

Cieszymy się, że ten mikołajowy dzień sprawił Wam tyle radości i uśmiechu na twarzy, oby nie znikał jak najdłużej.

Mikołaj w Przystanku 2020

M1