Pierwszy tydzień półkolonii w Przystanku Szkoła

11-07-2022

Za nami pierwszy tydzień półkolonii w Przystanku Szkoła! Tematem przewodnim tego tygodnia był Świat Zwierząt: towarzyszyły nam one przez wszystkie dni.

Na tablicy korkowej w miarę upływu czasu dochodziły kolejne piękne prace plastyczne zwierzaków morskich, egzotycznych czy hodowlanych- kolorowe meduzy, owce z puszystym futerkiem, ryby 3D i mnóstwo innych. Oprócz tego rozwijaliśmy się kulinarnie- w poniedziałek nasi uczniowie wykonywali sorbet jabłkowy, idealny na ciepłe letnie dni, natomiast w środę przygotowaliśmy szyszki z kajmaku. Oczywiście nie obyło się też bez seansu filmowego- również w klimacie Świata Zwierząt. Podzieliliśmy sale na 3 seanse, tak, by każdy mógł się poczuć jak w małym kinie i wybrać, na jaki seans chce pójść.

Jednak zdecydowanie najbardziej czekaliśmy na wycieczki! W pierwszym tygodniu mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach "Królestwo Zwierząt" zorganizowanymi przez grupę Aktywni- poznaliśmy na nich trochę lepiej ukształtowanie naszej planety, a także żyjące na poszczególnych kontynentach zwierzęta. W piątek czekała na nas prawdziwie marynarska wyprawa- rejs po Wiśle! Z pokładu statku "Sobieski" podziwialiśmy Kraków z trochę nowej perspektywy, zwiedzaliśmy pokład i zażywaliśmy promieni słonecznych (udało nam się wstrzelić w chwile bez deszczu, co było naprawdę trudne w minionym tygodniu :) ).

Czekamy z niecierpliwością co dalej nas czeka w czasie półkolonii, z pewnością same fajne rzeczy!