Piknik Rodzinny

20-06-2016

Weekend pełen wrażeń już za nami. Przystankowicze spędzali go w miłym towarzystwie, gdyż w sobotę odbył się u nas Piknik Rodzinny. Nasi uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzinami, a także wszyscy pracownicy Przystanku mieli okazję spotkać się w nieco innych okolicznościach niż te codzienne. Impreza miała miejsce w Pobiedniku Małym, a okazji do jej zorganizowania było wiele. Mieliśmy zaszczyt w ten sposób uczcić Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Ponadto była to również świetna okazja do świętowania naszego małego jubileuszu. Bardzo żałujemy, że ten wspólnie spędzony czas tak szybko upłynął, gdyż wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień.

W programie przewidziano wiele atrakcji. W trakcie całego projektu można było oglądać pokaz baniek mydlanych i balonów, a także korzystać z dmuchanego zamku i zjeżdżalni, do których ustawiały się zdecydowanie największe kolejki. Nie mogło też zabraknąć lubianych przez wszystkich zajęć tanecznych, pan Janek nie pozwalał usiedzieć w miejscu nikomu, nawet rodzicom. W między czasie mogliśmy także podziwiać wystawę zdjęć naszych uczniów z ostatnich 5 lat i ich prace plastyczne. Odbywała się także projekcja filmów z udziałem naszych uczniów i przedszkolaków. Wprowadziło nas to w sentymentalny nastrój, przywiało wiele wspaniałych wspomnień, mieliśmy dzięki temu także okazję zobaczyć jak wszyscy się zmieniliśmy. Nie mogło oczywiście zabraknąć różnych pyszności z grilla oraz wypieków produkcji naszych przystankowych Mam. Wiele emocji dostarczył nam również mecz piłkarski, w którym brali udział rodzice i terapeuci. Gratulujemy oczywiście drużynie, która zdobyła Puchar Przystanku. Dorośli mogli także uczestniczyć w grze terenowej wiedzy na temat Przystanku. Walka była zawzięta, wzięło w niej udział wiele drużyn, które zostały postawione przed 10 różnymi zdaniami. Niewątpliwie spostrzegawczość, spryt i pamięć były podczas tej aktywności wysoko cenione. W programie naszego pikniku nie zabrakło trochę ruchu na świeżym powietrzu. Rodzice wraz z dziećmi mogli uczestniczyć w zawodach sportowych. Bieg w workach, przeciąganie liny, trafianie piłek do bramki to tylko niektóre z zaproponowanych przez organizatorów konkurencji. Chwile te umilała nam Przystankowa Lista Przebojów.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Gościom za ten wspaniale spędzony czas, miło nam, że tak licznie do nas przybyliście. Cieszymy się również, że wszyscy chętnie brali udział w różnych aktywnościach, zabawach i konkurencjach. Wszystkim wygranym gratulujemy. Mamy nadzieje, że Wy również bawiliście się tak dobrze jak my. Już nie możemy doczekać się kolejnej takiej imprezy!