Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Półkolonia w Przystanku Świetlica 2022

22-01-2022

Półkolonia w Przystanku Świetlica

Ferie zimowe są czasem odpoczynku dla naszych Wychowanków, nabrania energii na kolejne wyzwania i naukę, a także okazją do przeżycia różnych doświadczeń. Jesteście ciekawi jak wyglądały ferie w Przystanku? :-)

Poniedziałek rozpoczął się spokojnie, wychowankowie przygotowali prace z masy solnej, która ma być niespodzianką z okazji dnia babci. Kolejnym punktem programu były zajęcia sensoryczne –jak wiadomo „w zdrowym ciele zdrowy duch” – specjaliści pamiętają o tym, jak ważny jest ruch i potrzeby sensoryczne dzieci, dlatego przygotowali stacje takie jak tory sensoryczne, huśtawki,  trampoliny i inne. Popołudnie odbyło się w rytm muzyki tanecznie z Panem Jankiem, który doskonale zna gusta muzyczne naszych podopiecznych i układ do żadnej piosenki mu nie straszny.

Głównymi atrakcjami wtorku było wyjście do kawiarni i warsztaty dogoterapeutyczne. Jak się okazało zarówno wyjście ze szkoły jak i wizyta psa wiązała się w wieloma emocjami. Zamawianie słodkiej przekąski czy herbaty dla niektórych było przysłowiową „bułką z masłem”, a dla innych trudnym wyzwaniem, które po części zrekompensował czas spędzony z psem: spacery, karmienie, głaskanie i sztuczki wprawiając wychowanków w dobry nastrój.

Środa „dniem kinomaniaka”-  klasy zamieniły się w sale kinowe ze zróżnicowanym repertuarem filmowo-bajkowym. Seanse odbywały się w wygodnych pufach z dodatkowym bonusem w postaci popcornu. A popołudniu był czas na dyskotekę i sprawdzenie się w roli tancerza.

Czwartek był pełen atrakcji! Gdy jedna z grup rozpoczęła serię kulinarnych doświadczeń z robotami kuchennymi, mieszaniem składników i smażeniem pysznych Pan Cake’ów, kolejna grupa uczestniczyła w szalonych zabawach i animacjach z chustą Klanza prowadzonych przez opiekunów. Na koniec dnia odbyły się warsztaty chemiczne „coś dla zmysłów” co lubi większość dzieci – pokaz suchego lodu oraz tworzenie piany i mgły.

A piątek okazał się najbardziej wyczekiwanym dniem ferii zwłaszcza dla miłośników zwierząt- uczniowie mieli okazję odwiedzić zagrodę Coniraya Hodowla Alpak pełną zwierząt tj. alpaki, kuce islandzkie, lamy i wielbłądy. Mimo mroźnej pogody uczniowie chętnie korzystali z uroków ośrodka - spacerowali ze zwierzętami, karmili je. Przed powrotem do szkoły wychowankowie wraz z opiekunkami ogrzali się ciepłą herbatą w altanie i zakupili pamiątki z wycieczki. Mamy nadzieję, że wszyscy będą dobrze wspominać ten zimowy czas.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »