Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Półkolonia w Przystanku Szkoła

26-07-2019

Pierwszy miesiąc półkolonii już prawie za nami. Uczniowie naszej Szkoły podczas wakacji dzięki półkolonii mają możliwość skorzystania z wielu atrakcji organizowanych przez grono pedagogiczne "Przystanku Szkoła".

W pierwszym tygodniu półkolonii odwiedziliśmy krakowskie ZOO. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele pięknych gatunków zwierząt. Od egzotycznych wielbłądów przez wysokie żyrafy do dzikich lwów i tygrysów. Zachwytom nie było końca.

Drugi tydzień półkolonii przyniósł chwile radości i ukojenia, którym towarzyszyły piękne rośliny z urokliwego Ogrodu Botanicznego UJ. Dzieci miały okazję zobaczyć wielkie palmy i kujące kaktusy. Tydzień ten przyniósł także nowe doznania kulinarne w ramach warsztatów kuchcikowych.

Kolejny, trzeci tydzień Naszych wakacyjnych spotkań był ekscytujący. We wtorek Uczniowie wraz z opiekunami powędrowali na wycieczkę w góry. Niestety ze względu na czas nie udało nam się zdobyć góry, ale to nie przeszkodziło nam w udanej zabawie! W środę odbyły się zajęcia sensoryczno-plastyczne, a w czwartek piknikowaliśmy pod chmurką w Dolinie Będkowskiej.

Sport to zdrowie ! Czwarty tydzień półkolonii był skoczny i bardzo słodki. Poniedziałek Uczniowie Przystanku spędzili skacząc na trampolinach w GOjump. Zabawą nie było końca, a zbędne kilogramy uciekały. Nic straconego, ponieważ w środę dzieci wraz z opiekunami odwiedzili fabrykę cukierków. Ohh.. co to było za szczęście. Każdy z Uczniów miał okazję stworzenia własnej słodkości, a następnie skosztowania wielkiej ilości smakowitych cukierków. Ten tydzień półkolonii zakończyliśmy tworzeniem pieczątek z ziemniaków. Rozwijaliśmy naszą kreatywność tworząc stworki ze skarpet.

Kolejne tygodnie półkolonii przed nami. Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniosą. Mamy nadzieję, że dużo uśmiechów i radości.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »