Półkolonia w Przystanku Szkoła

26-07-2019

Pierwszy miesiąc półkolonii już prawie za nami. Uczniowie naszej Szkoły podczas wakacji dzięki półkolonii mają możliwość skorzystania z wielu atrakcji organizowanych przez grono pedagogiczne "Przystanku Szkoła".

W pierwszym tygodniu półkolonii odwiedziliśmy krakowskie ZOO. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele pięknych gatunków zwierząt. Od egzotycznych wielbłądów przez wysokie żyrafy do dzikich lwów i tygrysów. Zachwytom nie było końca.

Drugi tydzień półkolonii przyniósł chwile radości i ukojenia, którym towarzyszyły piękne rośliny z urokliwego Ogrodu Botanicznego UJ. Dzieci miały okazję zobaczyć wielkie palmy i kujące kaktusy. Tydzień ten przyniósł także nowe doznania kulinarne w ramach warsztatów kuchcikowych.

Kolejny, trzeci tydzień Naszych wakacyjnych spotkań był ekscytujący. We wtorek Uczniowie wraz z opiekunami powędrowali na wycieczkę w góry. Niestety ze względu na czas nie udało nam się zdobyć góry, ale to nie przeszkodziło nam w udanej zabawie! W środę odbyły się zajęcia sensoryczno-plastyczne, a w czwartek piknikowaliśmy pod chmurką w Dolinie Będkowskiej.

Sport to zdrowie ! Czwarty tydzień półkolonii był skoczny i bardzo słodki. Poniedziałek Uczniowie Przystanku spędzili skacząc na trampolinach w GOjump. Zabawą nie było końca, a zbędne kilogramy uciekały. Nic straconego, ponieważ w środę dzieci wraz z opiekunami odwiedzili fabrykę cukierków. Ohh.. co to było za szczęście. Każdy z Uczniów miał okazję stworzenia własnej słodkości, a następnie skosztowania wielkiej ilości smakowitych cukierków. Ten tydzień półkolonii zakończyliśmy tworzeniem pieczątek z ziemniaków. Rozwijaliśmy naszą kreatywność tworząc stworki ze skarpet.

Kolejne tygodnie półkolonii przed nami. Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniosą. Mamy nadzieję, że dużo uśmiechów i radości.