Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

06-04-2016

W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu obchodziliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. W tym dniu czekał na nas specjalnie wynajęty tramwaj, który woził naszych uczniów i nauczycieli po mieście w ramach akcji informacyjnej, którą zorganizowaliśmy.

Pierwszą wartę w tramwaju pełnili młodsi koledzy i koleżanki z przedszkola. Gdy już byli zmęczeni do akcji wkroczyli uczniowie ze szkoły wraz z nauczycielami. Ubrani na niebiesko i uzbrojeni w balony oraz ulotki byli gotowi i pełni zapału do szerzenia wiedzy na temat autyzmu. Uczniowie naprawdę dzielnie się spisali, z uśmiechami od ucha do ucha wysiadali na przystankach i rozdawali przechodniom balony i ulotki, które mamy nadzieje, że staną się impulsem do zainteresowania się tematem autyzmu. Wszyscy życzliwie się do nas zwracali i chętnie przyjmowali ulotki, dopytując o szczegóły.

Nasz niebieski, „przystankowy” tramwaj zapadnie na pewno jeszcze na długo w naszej pamięci, przeżyliśmy w nim świetną przygodę. Ważny dla nas dzień połączyliśmy z dobrą zabawom. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zrazem uśmiechnięci i z dużą satysfakcją. Mamy nadzieje, że nasza akcja choć w niewielkim stopniu przyczyniła się do wzrostu świadomości na temat autyzmu.

Czym zaskoczymy Was za rok? Jeszcze zobaczymy!