Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

06-04-2016

W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu obchodziliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. W tym dniu czekał na nas specjalnie wynajęty tramwaj, który woził naszych uczniów i nauczycieli po mieście w ramach akcji informacyjnej, którą zorganizowaliśmy.

Pierwszą wartę w tramwaju pełnili młodsi koledzy i koleżanki z przedszkola. Gdy już byli zmęczeni do akcji wkroczyli uczniowie ze szkoły wraz z nauczycielami. Ubrani na niebiesko i uzbrojeni w balony oraz ulotki byli gotowi i pełni zapału do szerzenia wiedzy na temat autyzmu. Uczniowie naprawdę dzielnie się spisali, z uśmiechami od ucha do ucha wysiadali na przystankach i rozdawali przechodniom balony i ulotki, które mamy nadzieje, że staną się impulsem do zainteresowania się tematem autyzmu. Wszyscy życzliwie się do nas zwracali i chętnie przyjmowali ulotki, dopytując o szczegóły.

Nasz niebieski, „przystankowy” tramwaj zapadnie na pewno jeszcze na długo w naszej pamięci, przeżyliśmy w nim świetną przygodę. Ważny dla nas dzień połączyliśmy z dobrą zabawom. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zrazem uśmiechnięci i z dużą satysfakcją. Mamy nadzieje, że nasza akcja choć w niewielkim stopniu przyczyniła się do wzrostu świadomości na temat autyzmu.

Czym zaskoczymy Was za rok? Jeszcze zobaczymy!

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »