Święta, święta i po świętach…

31-03-2016

Wiosenną przerwę świąteczną w Przystanku Szkoła spędziliśmy bardzo aktywnie. Mimo braku lekcji jak zwykle dużo się u nas działo.

Wiosenna pogoda nam dopisała więc mogliśmy spędzić sporo czasu na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na wycieczkę na Rynek Główny w Krakowie, gdzie podziwialiśmy przepiękne świąteczne ozdoby i zachwycaliśmy się zapachami regionalnych produktów na kiermaszu Wielkanocnym. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem różnobarwnych rękodzieł. Wstąpiliśmy także do Kościoła Mariackiego, aby mocniej poczuć świąteczną atmosferę.

W kolejnych dniach korzystaliśmy z wiosennego słońca wychodząc na plac zabaw. Aktywnie odpoczywaliśmy organizując przeróżne zabawy ruchowe i wyścigi. Śmiechu i wygłupów było przy tym co nie miara, nikomu nie schodził z twarzy szeroki uśmiech.

Czas upływał nam aktywnie nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w szkolnych murach. Wykonywaliśmy piękne świąteczne kartki, ozdabialiśmy nasze pisanki, słuchaliśmy świątecznych przebojów i poznawaliśmy świąteczne zwyczaje. W Wielki Piątek uczniowie zakupili na targu produkty, które potem powędrowały na nasz wspólny, szkolny, świąteczny stół. Razem przygotowaliśmy świąteczne śniadanie, które spożyliśmy w bardzo przyjemnej, a zarazem doniosłej atmosferze.

Przerwa świąteczna była krótka, ale mamy nadzieje, że zdążyliśmy wystarczająco odpocząć i nabrać sił na kolejne tygodnie nauki.