Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Wiosno trwaj!

05-06-2016

Wraz z nadejściem wiosny dużo się dzieje w „Przystanku Szkoła”. Słońce za oknem zachęca do częstszych wyjść poza szkolne mury i nauki różnych zagadnień poprzez ich doświadczanie. W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję odwiedzić kilka ciekawych miejsc.

W tym tygodniu temat przewodni zajęć edukacyjnych wśród części szkolnych klas brzmiał „Jadę, lecę, płynę”. W trakcie jego trwania uczniowie poznawali różne środki transportu, uczyli się je kategoryzować na takie, które poruszają się po lądzie, po wodzie i w powietrzu. Poznawali także zasady zachowania obowiązujące pasażerów tychże środków transportu. Jednak najciekawszą lekcją była ta, w której mogliśmy praktycznie sprawdzić to czego się nauczyliśmy.

W związku z obchodami małopolskich dni Osób z niepełnosprawnością zostaliśmy zaproszeni na rejs statkiem po Wiśle. Co więcej, na pokładzie czekały na nas liczne atrakcje: wspólny taniec żeglarski, liczne konkursy o tej tematyce, robienie papierowych statków, a nawet statków z wafelków, nauka robienia żeglarskich węzłów i co najważniejsze występy wokalne uczestników rejsu, w których bardzo chętnie prezentowali się nasi uczniowie. Pogoda nam dopisała więc cały czas mogliśmy podziwiać piękne widoki. To był naprawdę bardzo miło, a zarazem aktywnie spędzony czas.

Jednak to nie koniec atrakcji tego tygodnia. W związku z tym, że Dzień Dziecka w naszej placówce będziemy obchodzić hucznie dopiero 18 czerwca Piknikiem Rodzinnym, chcieliśmy choć symbolicznie uczcić to święto w jego dzień wyjściem z uczniami na lody do kawiarni. Tak też uczyniliśmy, a po zjedzeniu różnych przepysznych smakołyków, spożytkowaliśmy trochę energii na placu zabaw, mieszczącym się nieopodal kawiarni.

Oby takich tygodni obfitych w różne atrakcje było coraz więcej. Już nie możemy się doczekać następnych!

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »