Z życia szkoły- dzień głośnego czytania

29-09-2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data ta jest dniem urodzin Joanny Porazińskiej – autorki wielu książek dla dzieci.

Święto ma na celu propagowanie czytania książek zarówno wśród Dzieci, jak i Młodzieży. Książki są źródłem wiedzy o otaczającym świecie. Czytanie książek pobudza wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i modeluje poprawność gramatyczną. Książki mogą poprawiać nastrój i pozwalają nam się wyciszyć. Czytanie książek może być wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną, czy przyjaciółmi.

Nasi Uczniowie i Nauczyciele hucznie świętowali ten dzień. Klasy 3B, 3D, 3E, 5/5B i 7B nagrały, jak czytają wybrane przez siebie utwory („Zebra” J. Brzechwy, „Niedźwiedź” J. Brzechwy, „Ślimak” J. Brzechwy, „Żaba” Jana Brzechwy i „Ja to ja” Paktofoniki). Zachęcamy do usłuchania oraz zabawy w rozpoznanie czyj to głos – rozpoznajecie jakiegoś Nauczyciela lub Ucznia?

Pod poniższym linkiem, zostały umieszczone nagrania naszych Uczniów.

Pliki do pobrania: