Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - klasa 1b

03-12-2018

Naszą klasę tworzy czterech wesołych, żywiołowych uczniów. Dni w szkole mijają nam dynamicznie. Wspólnie uczymy się i ćwiczymy różne umiejętności. Rozwijamy zainteresowania, a najważniejsze: dobrze się bawimy.

Jedni wolą dużo biegać, drudzy bawić się klockami LEGO albo malować. Wszyscy lubimy tańce oraz zabawy przy muzyce. Każdy ma swoje ulubione zajęcia w czasie wolnym - zgłębianie zagadnień matematycznych, rozwijanie sprawności fizycznej, zabawy LEGO.

Oprócz codziennych zajęć, w każdym dniu dzieje się coś ważnego.

W poniedziałki na powitaniu opowiadamy, co ciekawego wydarzyło się podczas weekendu oraz ćwiczymy na gimnastyce – biegamy, pokonujemy tory przeszkód, a na spacerach gramy w piłkę nożną. Po ćwiczeniach jesteśmy naprawdę zmęczeni! We wtorki i czwartki mamy religię - modlimy się, rozmawiamy o Bogu, a także śpiewamy piosenki razem z instrumentami. We wtorki pracujemy również na laptopach - piszemy, tworzymy obrazki, poznajemy budowę komputera. W środy i czwartki - wycinamy, kolorujemy, liczymy, piszemy a także układamy. Wszystko to robimy w pełnym skupieniu. W piątki mamy muzykę – poznajemy instrumenty, wygrywamy na nich różne rytmy oraz dużo tańczymy przy ulubionych piosenkach.

Tak spędzamy nasz czas w szkole. Najważniejsze jednak jest to, że możemy go przeżywać razem Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »