Z życia Szkoły - klasa 1b

03-12-2018

Naszą klasę tworzy czterech wesołych, żywiołowych uczniów. Dni w szkole mijają nam dynamicznie. Wspólnie uczymy się i ćwiczymy różne umiejętności. Rozwijamy zainteresowania, a najważniejsze: dobrze się bawimy.

Jedni wolą dużo biegać, drudzy bawić się klockami LEGO albo malować. Wszyscy lubimy tańce oraz zabawy przy muzyce. Każdy ma swoje ulubione zajęcia w czasie wolnym - zgłębianie zagadnień matematycznych, rozwijanie sprawności fizycznej, zabawy LEGO.

Oprócz codziennych zajęć, w każdym dniu dzieje się coś ważnego.

W poniedziałki na powitaniu opowiadamy, co ciekawego wydarzyło się podczas weekendu oraz ćwiczymy na gimnastyce – biegamy, pokonujemy tory przeszkód, a na spacerach gramy w piłkę nożną. Po ćwiczeniach jesteśmy naprawdę zmęczeni! We wtorki i czwartki mamy religię - modlimy się, rozmawiamy o Bogu, a także śpiewamy piosenki razem z instrumentami. We wtorki pracujemy również na laptopach - piszemy, tworzymy obrazki, poznajemy budowę komputera. W środy i czwartki - wycinamy, kolorujemy, liczymy, piszemy a także układamy. Wszystko to robimy w pełnym skupieniu. W piątki mamy muzykę – poznajemy instrumenty, wygrywamy na nich różne rytmy oraz dużo tańczymy przy ulubionych piosenkach.

Tak spędzamy nasz czas w szkole. Najważniejsze jednak jest to, że możemy go przeżywać razem Smile

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie