Z życia Szkoły - klasa 1c i 2b

12-03-2018

Jesteśmy pilnymi uczniami klasy 2B, ale w naszych szeregach jest także jeden dzielny pierwszoklasista. Wszyscy bardzo cenimy sobie przewidywalność oraz stałość, dlatego każdy nasz dzień rozpoczynamy od zapoznania się z planem dnia, dzięki czemu nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Zaraz potem, pełni pozytywnej energii sprawdzamy nasz szkolny kalendarz, zawsze wiemy, jaka jest aktualna data, a także, jaka pogoda panuje na zewnątrz.

Na lekcjach wytrwale uczymy się nowych rzeczy, a nasz wysiłek jest skrupulatnie nagradzany „klasowymi złotówkami” – jesteśmy, zatem bogaci nie tylko w pieniądze, ale przede wszystkim w wiedzę Smile Gdy uda nam się wypełnić całą naszą świnkę-skarbonkę, możemy zatracić się w zabawie, a trzeba przyznać, iż pomysłów na spędzanie czasu wolnego nam nie brakuje.

Najczęściej wybieramy zabawę klockami LEGO - jesteśmy mistrzami w budowaniu spinerów, każdy z nich jest bardzo kolorowy oraz może kręcić się w nieskończoność. Dodatkowo, jako kreatywni inżynierowie potrafimy wyczarować wszelkiego rodzaju pojazdy, zarówno te jeżdżące jak i latające. Często wybieramy także ciastolinę lub piaskolinę, przyjemnie jest móc zagniatać takie masy. A od niedawna nasze serca skradł basen kulkowy, w którym nurkujemy tak głęboko, że nikt nie jest w stanie nas odszukać.

Nasza klasa jest bardzo aktywna i energiczna, stąd też wszelkie formy aktywności ruchowej są dla nas na wagę złota Smile Najczęściej szalejemy na sali gimnastycznej oraz sali SI, gdzie możemy korzystać z tuneli sensorycznych, materacy, piłek, a nawet trampoliny. Z niecierpliwością oczekujemy także naszych środowych zajęć na ściance.

Kiedy jednak jesteśmy już naprawdę zmęczeni to lubimy położyć się w hamaku i wyciszyć przy dźwiękach muzyki. Chętnie słuchamy także bajek o pociągach, samochodach i zwierzętach.

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie