Z życia Szkoły - Klasa 3b

11-01-2017

Chłopaki z 3b dzielnie realizują specjalnie zaadaptowaną podstawę programową, która obejmuje edukację polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą oraz zajęcia z plastyki, techniki, informatyki i muzyki.

Uczniowie klasy 3b uczestniczą również w zajęciach z wychowania fizycznego, w ramach, których uczęszczają na basen i ściankę wspinaczkową. Uczą się także języka angielskiego i religii.

Oprócz poszerzania wiedzy i nabywania umiejętności edukacyjnych, w klasie 3b szczególną uwagę przykłada się do rozwoju społecznego uczniów. Rozwój ten jest rozumiany, jako umiejętność wspólnej zabawy, zawierania kompromisów, przeprowadzenia poprawnej (pod względem treści i postawy ciała) rozmowy, rozumienie żartów i metafor, odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych oraz zagłębiania się w niuanse życia społecznego.

Duży nacisk kładziony jest również na umiejętności z zakresu samoobsługi i niezależnego funkcjonowania uczniów. Jest to między innymi: samodzielne zamawianie obiadów w lunchbarze Avocado, regulowanie za nie płatności i robienie innych zakupów.

Chłopaki z 3b są również odpowiedzialni za organizację i obsługę cotygodniowego sklepiku szkolnego, w którym uczniowie i nauczyciele mogą kupić na przykład owoce, drożdżówki, tosty czy herbatę.

W wolnych chwilach uczniowie 3b opiekują się klasowym akwarium, a w szczególności dbają i podziwiają jego mieszkańców.