Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – wizyta w Filharmonii

25-01-2018

Szanowni Państwo, spotkała nas w tym tygodniu niezwykła przygoda. Złożyliśmy wizytę w Filharmonii Krakowskiej Smile Wzięliśmy udział w koncercie z repertuaru „Muzyka jak ocean” pod tytułem „Wyspy Noworoczne”.

Spektakl polegał na przejściu poszczególnych etapów gry interaktywnej. Przed każdym etapem trzeba było odpowiedzieć na pytanie związane z tematyką danej wyspy, a to pozwalało nam na zobaczenie występu.

I tak przeszliśmy wyprawę od dziecięcego chóru i śpiewów operowych, przez muzykę smyczkową i dętą, aż do występu baletowego i kolędników Smile

Zachwyciły nas piękne i czyste głosy dzieci, jak również występ zjawiskowej pary operowej. Wsłuchiwaliśmy się w muzykę klasyczną graną przez skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy. Zauroczył nas koncert instrumentów dętych, który zagrał nam motyw przewodni z bajki Flinstonowie Smile Patrzyliśmy jak zaczarowani w stronę sceny, gdy swój pokaz dawali utalentowani baletmistrzowie. W trakcie przerwy natomiast słuchaliśmy kolęd i pastorałek wyśpiewywanych przez dziecięcy chór, poprzebieranych kolędników.

Na koniec artyści stworzyli jeden, wielki, zgrany zespół i wszyscy grali i tańczyli przed nami na pięknej scenie Smile

Nie możemy się doczekać następnej przygody muzycznej w Filharmonii Krakowskiej Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »