Z życia Szkoły – wizyta w Filharmonii

25-01-2018

Szanowni Państwo, spotkała nas w tym tygodniu niezwykła przygoda. Złożyliśmy wizytę w Filharmonii Krakowskiej Smile Wzięliśmy udział w koncercie z repertuaru „Muzyka jak ocean” pod tytułem „Wyspy Noworoczne”.

Spektakl polegał na przejściu poszczególnych etapów gry interaktywnej. Przed każdym etapem trzeba było odpowiedzieć na pytanie związane z tematyką danej wyspy, a to pozwalało nam na zobaczenie występu.

I tak przeszliśmy wyprawę od dziecięcego chóru i śpiewów operowych, przez muzykę smyczkową i dętą, aż do występu baletowego i kolędników Smile

Zachwyciły nas piękne i czyste głosy dzieci, jak również występ zjawiskowej pary operowej. Wsłuchiwaliśmy się w muzykę klasyczną graną przez skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy. Zauroczył nas koncert instrumentów dętych, który zagrał nam motyw przewodni z bajki Flinstonowie Smile Patrzyliśmy jak zaczarowani w stronę sceny, gdy swój pokaz dawali utalentowani baletmistrzowie. W trakcie przerwy natomiast słuchaliśmy kolęd i pastorałek wyśpiewywanych przez dziecięcy chór, poprzebieranych kolędników.

Na koniec artyści stworzyli jeden, wielki, zgrany zespół i wszyscy grali i tańczyli przed nami na pięknej scenie Smile

Nie możemy się doczekać następnej przygody muzycznej w Filharmonii Krakowskiej Smile

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie