Z życia szkoły - Zwiedzmy zabytki Krakowa z klasą 7B

19-10-2021

W poniedziałek tj. 11.10. klasa 7B wybrała się na wycieczkę po Krakowie podziwiać architekturę miasta. Najpierw udali się na tramwaj, z którego wysiedli na Starym Kleparzu. Tam podziwiali Plac Matejki i pomnik Jana III Sobieskiego. Stamtąd udali się do Bramy Floriańskiej. Zapoznali się z mapą trasy królewskiej i wyruszyli w poszukiwaniu kolejnych zabytków.

Przechadzając się klimatycznymi uliczkami dotarli na płytę Rynku Głównego. Odwiedzili Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Potem odsłuchali hejnału i zapoznali się z legendą o hejnaliście. Po przejściu przez Sukiennice dotarli do Wieży Ratuszowej. Zapoznali się z planem całego Ratusza, po którym została tylko Wieża.

Po tak wyczerpującym spacerze Uczniowie samodzielnie kupili obwarzanki krakowskie. Po przejściu przez Planty dotarli do tramwaju, którym wrócili do szkoły. To z pewnością będzie niezapomniana wycieczka. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Pliki do pobrania: