Z życia Uczniów - klasa 1a

08-11-2015

Ich wspólna przygoda rozpoczęła się zaledwie dwa miesiące temu, choć wygląda jakby znali się od dawna.

Jak na pierwszoklasistów przystało pilnie się uczą, ich ulubionym odpoczynkiem po wytężonej pracy są długie spacery, na których tylko wyczekują hasła „przygotowani do startu, start!”. W szkole mają przydomek klasy sportowej, uwielbiają aktywnie spędzać czas, biegi to ich ulubiona forma aktywności ruchowej, a najlepszy dzień w szkole to ten, w którym na planie zobaczą gimnastykę lub zajęcia z panem Markiem.

W czołówce ulubionych przedmiotów chłopców znajduje się również muzyka, chętnie wspólnie grają na instrumentach muzycznych, tańczą skomplikowane układy choreograficzne do piosenek ze szkolnego śpiewnika, a na ich liście przebojów numerem jeden jest ostatnio „Mucha w mucholocie”.

Muzyce i gimnastyce niewątpliwie towarzyszy najwięcej radości w tej klasie, w czasie ich trwania po całej szkole niosą się odgłosy gromkich braw, śmiechu i okrzyków.

Ku uciesze swoich nauczycieli chłopcy z 1a bardzo lubią porządek, ich klasa zawsze jest starannie wysprzątana, na dywanie nie może znaleźć się żaden niepożądany element, plan jest zawsze równo ułożony, zabawki wysprzątane, a z sali często dobiega szum odkurzacza.

Na przerwach między lekcjami w tej klasia najczęściej można zobaczyć klocki, z których budowane są wysokie wieże, piłkę gimnastyczną, na której chłopcy przyjmują najróżniejsze pozy, rozgrywki koszykarskie, bajkę o Noddym, ciastolinę i ciekawe z niej wytwory. Jak na pasjonatów elektroniki przystało w klasie tej niejednokrotnie też spotkamy komputer, tablet czy telefon komórkowy, albo po prostu przeżyjemy chwile relaksu na kocu przy dobrej muzyce.

Chłopcy bardzo się lubią, często się zaczepiają, dużo razem śmieją i wygłupiają. To prawdziwe dusze towarzystwa, uwielbiają odwiedzać kolegów z innych klas, szczególnie przy okazji urodzin, wtedy rozkręcają najnudniejsze imprezy, podrywając wszystkich do tańca i śmiejąc się głośno.

Czas z nimi spędzony to prawdziwa przyjemność!