ZDROWY KRĘGOSŁUP

03-02-2022

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”! W Przystanku nasi uczniowie w myśl tej zasady wspólnie z fizjoterapeutkami i panem Mateuszem (nauczycielem wychowania fizycznego) ćwiczą, by poprawić swe umiejętności motoryczne i utrzymać jak najlepszą formę. Ważnym elementem tych ćwiczeń są ćwiczenia prawidłowej postawy ciała,  rozciąganie przykurczonych mięśni i  wzmacnianie tych osłabionych.

W ostatnią środę, trochę inaczej niż zwykle, to dorośli wzięli przykład z młodszych (a nie odwrotnie) i  również uczestniczyli w zajęciach „zdrowego kręgosłupa” połączonych z jogą. Okazało się, że nie jeden nauczyciel musi jeszcze popracować nad swoją gibkością i równowagą!

Nasze zmagania możecie zaobserwować na zdjęciach poniżej, kto wie, może to nie ostatnie takie wspólne trenowanie 😊