Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zmarłych

03-11-2021

Miesiąc listopad rozpoczyna się nostaligicznym akcentem jakim jest obchodzony 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych oraz obchodzony 2 listopada Dzień Zmarłych. W naszej szkole staramy się uczcić te szczególne Święta. Podczas zajęć edukacyjnych nauczyciele wprowadzają i omawiają tematykę związaną z tą tradycją. W naszej gazetce szkolnej pojawiają się prace plastyczne Uczniów upamiętniające te Dni. Ponadto każdego roku wszyscy wspólnie odwiedzamy Cmentarz Rakowicki. Tam podążamy wzdłuż Alei Zasłużonych, gdzie Uczniowie mają szansę oddać cześć zmarłym i zapalić znicz symbolizujący pamięć o nich. W tym roku ten wyjątkowy spacer odbędzie się 3 listopada, a jednym z jego punktów będzie miejsce spoczynku wielkiego artysty krakowianina Zbigniewa Wodeckiego.

Galeria zdjęć: Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych

1ws