My się zimy nie boimy, czyli ferii w szkole ciąg dalszy!

02-02-2016

Drugi tydzień ferii zimowych w szkole upłynął naszym uczniom równie aktywnie co poprzedni. Poznawaliśmy nowe miejsca i nowe aktywności, ale przede wszystkim spędzaliśmy wspólnie czas dobrze się bawiąc. Aktywnie odpoczywaliśmy przed kolejnym semestrem nauki i intensywnej pracy.

Tydzień ten rozpoczęliśmy od wyjścia na Wystawę Szopek Krakowskich do Pałacu Krzysztofory. Podziwialiśmy pięknie wykonane dzieła nie tylko dorosłych i doświadczonych szopkarzy, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz podopiecznych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Prezentowana twórczość zachwycała nas kunsztem wykonania, bogatym zdobnictwem, mnóstwem misternie wykonanych detali i ozdób oraz niezwykłą kolorystyką. Wszyscy byli bardzo zainteresowani wystawą, niektórzy uczniowie mieli nawet możliwość porozmawiania z zawodowym szopkarzem, który zdradzał nam tajniki swojej pracy. Pokazywał jak stworzyć takie piękne dzieła, a także prezentował materiały, z których zostały one wykonane. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem, wracaliśmy do szkoły zaczarowani magią tej wystawy.

We wtorek tradycyjnie pojechaliśmy na basen, gdzie uczniowie zawsze udają się z nieukrywaną radością. Na tą aktywność wszyscy czekają z niecierpliwością cały tydzień. W środę natomiast spędziliśmy dużo czasu na dworze, byliśmy na długim spacerze połączonym z wyjściem na plac zabaw oraz otwartą siłownię na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisywała, więc zabawom i ćwiczeniom nie było końca! Równie aktywnie upłynął nam następny dzień, podczas którego wybraliśmy się na wycieczkę na Kopiec Krakusa. Było dużo śmiechu i wygłupów, maszerowaliśmy i biegaliśmy, więc uczniowie mieli okazję wykorzystać choć część swojej nieustannie niespożytej energii.

W ostatni dzień ferii wybraliśmy się do kina Agrafka, gdzie obejrzeliśmy piękny film animowany pt.: „Dobry Dinozaur”. W tym dniu już od samego rana wszyscy byli niezwykle podekscytowani i z niecierpliwością czekali aż udamy się na seans. To była pouczająca filmowa lekcja o pokonywaniu swoich słabości oraz wartości przyjaźni i rodziny, w czasie której udaliśmy się w zachwycającą pod względem wizualnym podróż do krainy z dawnych lat. Ta przygoda podobała się wszystkim naszym uczniom.

Oprócz wycieczek i wyjść pozaszkolnych spędzaliśmy ciekawie czas w szkole. Dużo się razem bawiliśmy, graliśmy w gry planszowe, ruchowe, na konsoli, układaliśmy puzzle oraz organizowaliśmy małe szkolne kino, wymyślaliśmy wspólnie różne ciekawe i zabawne aktywności. Niestety ferie jak zwykle szybko się skończyły, ale w naszej szkole atrakcji nigdy nie brakuje! Mamy nadzieje, że wystarczająco naładowaliśmy akumulatory na ten nadchodzący semestr.