Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

My się zimy nie boimy…czyli ferie w szkole!

22-01-2016

Pierwszy tydzień ferii już za nami. Tydzień, który obfitował w moc atrakcji i różnych emocji z tym związanych.

Ferie rozpoczęliśmy w poniedziałek wyjściem na krakowski Rynek, gdzie mieliśmy możliwość przejażdżki dorożką. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Z niecierpliwością wyczekiwali przyjazdu dorożki, stojąc w kolejce wśród wielu młodych krakowian. Mimo zimowej pogody z twarzy naszych uczniów nie schodziły uśmiechy. Kolejny dzień ferii minął nam równie aktywnie, gdyż udaliśmy się na zaplanowany wcześniej basen. Ta aktywność nigdy nie nudzi się naszym uczniom, wyczekują jej zawsze z dużym entuzjazmem.

W środę szkolne grupy tuż po śniadaniu wybrały się do Kina Agrafka. Najpierw mieliśmy możliwość porozmawiania z panem ze straży miejskiej, który przypomniał nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i wręczył małe upominki. Uczniowie byli bardzo aktywni i dużo się zgłaszali! Potem rozpoczął się seans filmowy. Obejrzeliśmy film animowany pt. "Sekrety morza", który bardzo gorąco polecamy. Czas spędzony w kinie był pełen radości, ale także wzruszeń - łzy pojawiły się nie tylko na policzkach dzieci.

W czwartek i piątek spędziliśmy dużo czasu na zabawach na śniegu w parku nieopodal szkoły. Pięknie zaśnieżony park kusił swoimi urokami, dlatego ciepło ubrani z jabłuszkami do zjeżdżania wybraliśmy się na zimowe przygody. Radości nie było końca! Zjeżdżaliśmy na jabłuszkach z górki, rzucaliśmy się śnieżkami i lepiliśmy bałwana, a na naszych policzkach malowały się zimowe rumieńce. To były chwile pełne radości i dobrej zabawy.

W międzyczasie, pomimo licznych atrakcji, nie zapomnieliśmy o naszych kochanych babciach i dziadkach i z okazji ich święta uczniowie wykonywali piękne laurki, poświęcając im dużo zaangażowania i miłości. Poza wyjściami organizowaliśmy w szkole „Kluby Gracza”, „Zawody Sportowe”, „Kluby Książki”, czy „Szkolne Kino”. Uczniowie aktywnie odpoczywają w czasie ferii i ładują akumulatory na kolejny semestr ciężkiej pracy.

Dobrze, że ferie cały czas trwają i czeka nas jeszcze wiele wrażeń w kolejnym tygodniu!          

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »