My się zimy nie boimy…czyli ferie w szkole!

22-01-2016

Pierwszy tydzień ferii już za nami. Tydzień, który obfitował w moc atrakcji i różnych emocji z tym związanych.

Ferie rozpoczęliśmy w poniedziałek wyjściem na krakowski Rynek, gdzie mieliśmy możliwość przejażdżki dorożką. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Z niecierpliwością wyczekiwali przyjazdu dorożki, stojąc w kolejce wśród wielu młodych krakowian. Mimo zimowej pogody z twarzy naszych uczniów nie schodziły uśmiechy. Kolejny dzień ferii minął nam równie aktywnie, gdyż udaliśmy się na zaplanowany wcześniej basen. Ta aktywność nigdy nie nudzi się naszym uczniom, wyczekują jej zawsze z dużym entuzjazmem.

W środę szkolne grupy tuż po śniadaniu wybrały się do Kina Agrafka. Najpierw mieliśmy możliwość porozmawiania z panem ze straży miejskiej, który przypomniał nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i wręczył małe upominki. Uczniowie byli bardzo aktywni i dużo się zgłaszali! Potem rozpoczął się seans filmowy. Obejrzeliśmy film animowany pt. "Sekrety morza", który bardzo gorąco polecamy. Czas spędzony w kinie był pełen radości, ale także wzruszeń - łzy pojawiły się nie tylko na policzkach dzieci.

W czwartek i piątek spędziliśmy dużo czasu na zabawach na śniegu w parku nieopodal szkoły. Pięknie zaśnieżony park kusił swoimi urokami, dlatego ciepło ubrani z jabłuszkami do zjeżdżania wybraliśmy się na zimowe przygody. Radości nie było końca! Zjeżdżaliśmy na jabłuszkach z górki, rzucaliśmy się śnieżkami i lepiliśmy bałwana, a na naszych policzkach malowały się zimowe rumieńce. To były chwile pełne radości i dobrej zabawy.

W międzyczasie, pomimo licznych atrakcji, nie zapomnieliśmy o naszych kochanych babciach i dziadkach i z okazji ich święta uczniowie wykonywali piękne laurki, poświęcając im dużo zaangażowania i miłości. Poza wyjściami organizowaliśmy w szkole „Kluby Gracza”, „Zawody Sportowe”, „Kluby Książki”, czy „Szkolne Kino”. Uczniowie aktywnie odpoczywają w czasie ferii i ładują akumulatory na kolejny semestr ciężkiej pracy.

Dobrze, że ferie cały czas trwają i czeka nas jeszcze wiele wrażeń w kolejnym tygodniu!