Odwiedziny tajemniczego Gościa!

08-12-2015

7 grudnia naszą szkołę odwiedził gość długo oczekiwany przez wszystkich uczniów, ale także nauczycieli. Już na kilka dni przed tym wydarzeniem wszyscy o nim mówili, cała szkoła przygotowywała się na jego przyjście. Niektóre klasy na muzyce uczyły się nowych piosenek na jego powitanie, inne na zajęciach dydaktycznych poznawały jego historię, a jeszcze inne podczas plastyki wykonywały przepiękne prace plastyczne z jego wizerunkiem. Przygotowań nie było końca, aż tu nagle nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich dzień…

Od samego rana w powietrzu czuć było narastającą ekscytację i oczekiwanie, aż do czasu, gdy w każdej sali szkolnej można było usłyszeć głośne pukanie. Do klas zawitali pomocnicy naszego Gościa. Renifery zawiozły naszych uczniów na saniach utworzonych z deskorolek na sale gimnastyczną, z której niósł się możliwy do usłyszenia już z daleka dźwięk świątecznych piosenek.

Gdy wszyscy uczestnicy zabawy byli już na miejscu, jeden z Reniferów oznajmił, że tylko wspólne zaśpiewanie i zatańczenie do piosenki „Kochany Panie Mikołaju”, zachęci naszego Gościa do przybycia. Tak też się stało, aż z korytarza dobiegło nas głośne „Ho ho ho, czy są tu jakieś grzeczne dzieci?”. Krzyków, wiwatów i radości nie było końca, wszyscy przywitali Mikołaja brawami i szerokimi uśmiechami. Nasz Gość od razu porwał nas do tańca, ucząc takich, które przywiózł z najdalszych miejsc świata. Mieliśmy okazje uczestniczyć między innymi w tańcu meksykańskim, irlandzkim oraz poleczce. Po wspólnej zabawie nadszedł czas na prezenty, które Mikołaj przyniósł do nas w ogromnym worku. Każdy niecierpliwie wyczekiwał, aby usłyszeć swoje imię. Uczniowie i nauczyciele otrzymali przeróżne prezenty, ale wszyscy reagowali na nie tak samo – uśmiechem od ucha do ucha. Odwiedziny Mikołaja zakończyła piosenka „Zima lubi dzieci”, do której wszyscy wspólnie zatańczyli i zaśpiewali.

To był bardzo miło spędzony czas! Smutno było się żegnać z naszym Gościem i jego Pomocnikami, ale mimo wszystko z nadzieją, że za rok znów się spotkamy.

Do zobaczenia w przyszłym roku Mikołaju!