Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

„Ruch to zdrowie” – półkolonie letnie 2016

08-07-2016

Kolejny tydzień półkolonii w „Przystanku Szkoła” już za nami. Spędziliśmy go bardzo aktywnie, szczególnie, że był to czas pod hasłem „Ruch to zdrowie”.

Tydzień rozpoczęliśmy od zajęć tanecznych. Po całej szkole niosły się dźwięki piosenek z przystankowej listy przebojów. Ulubione szkolne hity wywołały jak zwykle szczere uśmiechy na twarzach naszych uczniów, a spora dawka ruchu nie małe zmęczenie.

We wtorek dzień spędziliśmy w Parku Rozrywki „Przylądek Zabawy” w Kryspinowie. Podróż była długa, ale wszystkie z tym związane niedogodności zrekompensowało miejsce docelowe i atrakcje, które tam na nas czekały. Radości było co nie miara, największą furorę zrobił park linowy, z którym nasi uczniowie rozstawiali się z wielką przykrością, gdy okazało się, że czas zabawy już się skończył. Przy dmuchanej zjeżdżalni także ustawiała się nie mała kolejka. Ponadto dzieci miały również okazję skakać na trampolinie oraz bawić się i wygłupiać w basenie z kulkami. Odjeżdżaliśmy z dużym żalem, że ten czas tak szybko nam minął. Dotarliśmy do szkoły zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.

Niestety, w środę pogoda nam nie dopisała, więc nie udało się zrealizować planów i zorganizować zawodów sportowych na świeżym powietrzu. Nie nudziliśmy się jednak, uczniowie pokonywali tory przeszkód na sali gimnastycznej, a następnie urządziliśmy sobie szkolny seans filmowy. Śmiechu było co nie miara, ale pojawiły się również łzy wzruszenia. To był naprawdę mile spędzony czas.

W czwartek natomiast pracowaliśmy nad swoją formą na siłowni plenerowej i bawiliśmy się na placu zabaw. Energi jak zwykle nam nie brakuje dlatego aktywnym zajęciom mówimy zawsze zdecydowane „tak!”.

Koniec tygodnia zwieńczyliśmy zdobyciem kolejnego już w trakcie tych wakacji kopca. Tym razem udaliśmy się na Kopiec Wandy. W jego pobliżu urządziliśmy sobie piknik, leżeliśmy na kocu, zajadaliśmy przekąski i bawiliśmy się organizując różne zabawy ruchowe.

Tydzień pełen atrakcji już się zakończył, ale my z niecierpliwością czekamy na następny. To był mile i aktywnie spędzony czas, który na pewno będziemy dobrze wspominać. 

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »