„Ruch to zdrowie” – półkolonie letnie 2016

08-07-2016

Kolejny tydzień półkolonii w „Przystanku Szkoła” już za nami. Spędziliśmy go bardzo aktywnie, szczególnie, że był to czas pod hasłem „Ruch to zdrowie”.

Tydzień rozpoczęliśmy od zajęć tanecznych. Po całej szkole niosły się dźwięki piosenek z przystankowej listy przebojów. Ulubione szkolne hity wywołały jak zwykle szczere uśmiechy na twarzach naszych uczniów, a spora dawka ruchu nie małe zmęczenie.

We wtorek dzień spędziliśmy w Parku Rozrywki „Przylądek Zabawy” w Kryspinowie. Podróż była długa, ale wszystkie z tym związane niedogodności zrekompensowało miejsce docelowe i atrakcje, które tam na nas czekały. Radości było co nie miara, największą furorę zrobił park linowy, z którym nasi uczniowie rozstawiali się z wielką przykrością, gdy okazało się, że czas zabawy już się skończył. Przy dmuchanej zjeżdżalni także ustawiała się nie mała kolejka. Ponadto dzieci miały również okazję skakać na trampolinie oraz bawić się i wygłupiać w basenie z kulkami. Odjeżdżaliśmy z dużym żalem, że ten czas tak szybko nam minął. Dotarliśmy do szkoły zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.

Niestety, w środę pogoda nam nie dopisała, więc nie udało się zrealizować planów i zorganizować zawodów sportowych na świeżym powietrzu. Nie nudziliśmy się jednak, uczniowie pokonywali tory przeszkód na sali gimnastycznej, a następnie urządziliśmy sobie szkolny seans filmowy. Śmiechu było co nie miara, ale pojawiły się również łzy wzruszenia. To był naprawdę mile spędzony czas.

W czwartek natomiast pracowaliśmy nad swoją formą na siłowni plenerowej i bawiliśmy się na placu zabaw. Energi jak zwykle nam nie brakuje dlatego aktywnym zajęciom mówimy zawsze zdecydowane „tak!”.

Koniec tygodnia zwieńczyliśmy zdobyciem kolejnego już w trakcie tych wakacji kopca. Tym razem udaliśmy się na Kopiec Wandy. W jego pobliżu urządziliśmy sobie piknik, leżeliśmy na kocu, zajadaliśmy przekąski i bawiliśmy się organizując różne zabawy ruchowe.

Tydzień pełen atrakcji już się zakończył, ale my z niecierpliwością czekamy na następny. To był mile i aktywnie spędzony czas, który na pewno będziemy dobrze wspominać.