„Kultura musi być!” – półkolonie letnie 2016

16-07-2016

To już trzeci tydzień półkolonii za nami. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych pogoda ducha nas nie opuszczała, a z naszych twarzy nie schodziły słoneczne uśmiechy. W minionym tygodniu postawiliśmy na kulturę, odwiedzaliśmy poważne miejsca, ale nie brakowało także dobrej zabawy!

Poniedziałek zaczęliśmy aktywnie, od wyprawy nad Zalew Nowohucki, gdzie piknikowaliśmy oraz bawiliśmy się na dmuchanych atrakcjach i drewnianym placu zabaw. Żar lał się z nieba, ale nas chłodził przyjemny wiatr płynący znad Zalewu, więc mogliśmy miło poleniuchować na kocach w cieniu drzew.

We wtorek czekały na nas kawiarniane smakołyki. Wybraliśmy się na lody, gdzie mieliśmy okazję praktycznie poćwiczyć kulturalne zachowanie. Test z zasad savoir-vivre w kawiarni został zaliczony.

Następnego dnia udaliśmy się na seans filmowy do kina Agrafka. Razem z młodymi aktorami „Klubu włóczykijów” wybraliśmy się na wakacyjną wyprawę w poszukiwaniu legendarnego skarbu dziadka Hieronima. Ta przygoda dostarczyła nam licznych wrażeń, a zarazem wiele nas nauczyła.

Niestety w czwartek pogoda nam nie dopisała i nie udało się zrealizować zaplanowanego wcześniej wyjścia do Parku Jordana, mimo to nie było czasu na nudę. Organizowaliśmy zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, graliśmy w gry planszowe i urządziliśmy sobie szkolne kino.

Tydzień zakończyliśmy wyprawą na Zamek Królewski na Wawelu. Niestety nie udało nam się wejść do środka i pozwiedzać z powodu dużej liczby turystów, ale w zamian urządziliśmy sobie piknik na dziedzińcu i wybraliśmy się na długi spacer bulwarami wiślanymi. Nie obeszło się oczywiście bez zakupu krakowskich obwarzanków.

Miło spędziliśmy ten tydzień, atrakcji jak zwykle nie brakowało. Przykro nam jedynie, że ten czas tak szybko płynie. Już jesteśmy ciekawi, co przyniesie nam kolejny tydzień, zwłaszcza, że organizatorzy nazwali go „atrakcyjnym”.