Światowy Dzień Bałwana 18.01.2021

18-01-2021

Światowy Dzień Bałwana

A gdy śnieg za oknem prószy…..

Czas na lepienie bałwana! W czasie ferii uczniowie ochoczo korzystają z uroków zimy, wychodzą ze swoimi nauczycielami na okoliczne spacery w poszukiwaniu najlepszych miejsc na spędzenie czasu na śniegu. Przed wyjściem obowiązkowo przypominają sobie o zasadach poruszania się w miejscach publicznych. Nasi podopieczni doskonale wiedzą też, że należy dbać o swoje zdrowie, dlatego są świetnie przygotowani do zimowych wyjść- pamiętają o czapce, szaliku i rękawiczkach, niektórzy posiadają nawet zimowe kombinezony.

Jaki właściwie powinien być bałwan? Duży? Mały? Powinien być zbudowany z okrągłych kul, a może kwadratów lub wielowymiarowych brył? Powinien mieć czerwony nos z marchewki, a może mogą ją zastąpić inne przybory dostępne w najbliższym otoczeniu? Etymologiczne jego znaczenie odnosi się do postaci potężnej i silnej, inne znaczenia mają wydźwięk bardziej pejoratywny. Naszym zdaniem BAŁWAN to przede wszystkim figura ze śniegu. Nieważne jaki dokładnie przybierze kształt, ważne jaką radość da Naszym Dzieciom ze wspólnie spędzonego czasu. Uczniowie w sposób różnorodny podeszli do „zimowego zadania”, czego efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.