Światowy Dzień Dinozaura

26-02-2021

Światowy Dzień Dinozaura

To już dziś- 26 luty! Wyjątkowy dzień dla wielu naszych podopiecznych. Dzień, w którym tematem dnia są DINOZAURY. Obchodzimy go w szkole, by przypomnieć o istnieniu tych ciekawych stworzeń- jak żyły, wyglądały oraz jakie miały zwyczaje.

Nazwa dinozaur pochodzi wywodzi się z połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu dają nazwę „straszny jaszczur”. W wyobraźni uczniów maluje się nieco inny ich obraz, czego efekty możecie zobaczyć na naszej barwnej gazetce szkolnej z pięknymi pracami.

Mali odkrywcy dinozaurów i życia w dżungli mieli okazję przenieść się na chwilę w czasy prehistoryczne za sprawą niesamowitych filmów przyrodniczych i poszerzyć wiedzę na ich temat.

Nieobecnych zachęcamy do zajrzenia do muzeum geologicznego na to wydarzenie :

Link: https://www.pgi.gov.pl/muzeum/imprezy-muzeum/862/dzien-dinozaura-online.html

Relacja fotograficzna z dzisiejszego dnia znajduje się poniżej.

Galeria zdjęć: Dinozaury dzień

1dino