Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

24-04-2021

Dzień 23 kwietnia obchodzony jest w celu promowania czytelnictwa oraz ochrony własności intelektualnej. Czytanie jest ważnym czynnikiem rozwojowym u najmłodszych dzieci, a na późniejszych etapach życia staje się fundamentem edukacji szkolnej. Dzięki rozważnemu wsparciu dorosłych odpowiednio dobrana literatura dziecięca może stać się wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodym czytelnikom odkrywać otaczający świat, rozbudzać wyobraźnię i inspirować do twórczych praktyk. Więcej o roli czytania dzieciom w różnych przedziałach wiekowych można dowiedzieć się w załączonej broszurze.

Temat istotności czytania dzieciom poruszany jest również w kampaniach reklamowych m.in. „Mała książka, wielki człowiek”, oraz organizowanych wydarzeniach i akcjach typu: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Poniżej udostępniamy złotą listę książek przygotowaną przez Fundację „ABCXXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”: https://calapolskaczytadzieciom.pl/zlota-lista/lista-ksiazek-polecanych-przez-fundacje-abcxxi-cala-polska-czyta-dzieciom/

Nasza placówka również posiada małą biblioteczkę z ciekawymi, różnorodnymi pozycjami. Zachęcamy do skorzystania, wypożyczenia książek i przeżycia przygody czytelniczej lub pogłębienia wiedzy zarówno naszych wychowanków, rodziców, a także nauczycieli.

Pliki do pobrania: