Szkolenia pracownicze kadry Przystanku Szkoła

11-05-2021

Niedawno rozpoczął się cykl wewnętrznych szkoleń pracowniczych dla kadry Przystanku Szkoła. Pierwsze spotkanie skierowane było głównie do nowych pracowników, dotyczyło zasad ogólnych pracy w naszej placówce oraz podstawowych informacji na temat spektrum autyzmu.

Tematem kolejnego spotkania była samodzielność, rodzaje wsparcia oraz korekta błędów. Nauczycieli mieli okazję zobaczyć jak prawidłowo wspierać uczniów na wiele sposobów oraz jak stopniowo wycofywać wsparcie, by usamodzielniać uczniów. Szkolenie poza merytoryczną częścią miało również część praktyczną, znacznie cenniejszą. Pracownicy wcielali się w rolę ucznia i nauczyciela ćwicząc metody naprawy błędów. Trzymamy kciuki za sukcesy we wprowadzaniu otrzymanej wiedzy w życie.

Kolejne tematy szkoleń :

-Komunikacja

-Zachowania trudne

-Seksualność i dojrzewanie

Informacje o terminach jak również szczegółowe zagadnienia będą przekazywane na szkoleniach oraz drogą mailową.

Serdecznie dziękujemy Pani Eli za dzielenie się wiedzą. Czekamy na kolejne spotkania i zachęcamy do uczestnictwa!