02-04-2021

2 kwietnia będziemy świętować Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Z tej okazji grono nauczycielskie wraz z uczniami stworzyło szkolną gazetkę, w której uczniowie przedstawili swoje zainteresowania i umiejętności. Nie brakuje w niej sportu, aspektów kulinarnych czy talentów artystycznych naszych wychowanków. Oprócz tego stworzyliśmy krótki film o naszych uczniach, który został przesłany drogą mailową do ich Rodziców.

Zaangażowanie uczniów w obchód tego dnia był ogromny. Wraz z nauczycielami przygotowali ciastka, które następnie rozdali całemu gronu pedagogicznemu. Na sam koniec wszyscy zebraliśmy się przed szkołą i utworzyliśmy niebieską literę „A”, którą wyraziliśmy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

W kwietniu promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie staramy się tworzyć przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.