Tydzień języka angielskiego w Przystanku Szkoła

11-05-2022

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się „Tydzień z językiem angielskim” w związku z dniem języka angielskiego dn. 23 kwietnia, który upamiętnia twórczość sławnego angielskiego poety -  Wiliama Szekspira. Celem wydarzeń było pogłębienie wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz rozwijanie zainteresowań lingwistycznych wśród uczniów poprzez zajęcia w niekonwencjonalnej formie.

Wprowadzeniem do tematu była gazetka szkolna o Wielkiej Brytanii, w której przygotowaniu uczestniczyli uczniowie. W pierwszy dzień tygodnia angielskiego odbył się konkurs na najpiękniejszą flagę Wielkiej Brytanii. Przechodząc szkolnymi korytarzami, można było obejrzeć ozdobione drzwi flagami każdej z klas. Wyłonione zwycięskie klasy to 1 miejsce – klasa 1C, 2 miejsce – klasa 7A, 3 miejsce – klasa 5/6D.

W drugi dzień tygodnia angielskiego miały miejsca wydarzenia na sali gimnastycznej przygotowane przez Pana Wojciecha naszego anglistę: prezentacja na temat Wielkiej Brytanii, quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii, recytowanie wiersza przez uczniów, a także wspólne śpiewanie piosenek w języku angielskim znanych z dotychczasowych zajęć. Zwycięzcą quizu został Aleksander z klasy 7B, 2 miejsce zajął Szymon z klasy 2B, 3 miejsce Eryk z klasy 3D. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, komików i puzzli trójwymiarowych.

Przez kolejne dni dwoje śmiałków (Aleksander z klasy 7B oraz Wojciech z klasy 5B) wcieliło się w rolę nauczyciela języka angielskiego, prowadząc pasjonujące lekcje.

A na koniec tygodnia odbył się konkurs pt. „angielskie łamańce językowe” zarówno dla uczniów i nauczycieli. Zadaniem uczestników konkursów było poprawne i płynne przeczytanie wylosowanego przez siebie łamańca językowego. Rywalizacja była zacięta, chętnych na zdobycie nagród nie brakowało ;-)

Wyniki konkursu:

Uczniowie: 1 miejsce otrzymał Patryk z klasy 3B, 2miejsce - Kamil z klasy 7B, 3 miejsce -Wojciech z klasy 5B.

Nauczyciele: 1 miejsce Pani Olga, 2 miejsce Pan Piotr, 3 miejsce: pozostali nauczyciele biorący udział w „łamańcach językowych”.

Gratulujemy zwycięzcom wygranej i dziękujemy wszystkim zaangażowanym!