Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – Gotujemy!

25-03-2019

Szanowni Państwo, poza zajęciami z podstawy programowej opartymi na zdobywaniu umiejętności między innymi z zakresu matematyki, przyrody czy języka polskiego, w Naszej Szkole zdobywamy również wiele umiejętności praktycznych Smile

Jednym z najprzyjemniejszych bloków zajęć jest kuchnia dydaktyczna Smile Zajęcia kulinarne zaczynamy od wybrania z naszej książki kucharskiej lub z naszych ulubionych przepisów posiłku, który chcemy przygotować. W następnej kolejności każdy z uczniów wybiera składnik lub składniki, które chce kupić w sklepie spożywczym. Po wybraniu produktów udajemy się do szatni, przebieramy się, zabieramy plecaki i zmierzamy do sklepu.

W sklepie ćwiczymy samodzielne odnajdywanie produktów na półkach, wybieranie odpowiednich ich ilości, komunikowanie się ze sprzedawcami i oczywiście płacenie odpowiednią ilością pieniędzy przy kasie. Staramy się zachowywać zgodnie z przyjętymi zasadami Smile

Po udanych zakupach wracamy do Szkoły, przebieramy się myjemy ręce i zmierzamy na jadalnię. Tam wypakowujemy produkty, w razie potrzeby myjemy składniki i przygotowujemy sobie stanowisko do pracy J Zawsze działamy zgodnie z przepisem, po to, aby ułatwić sobie uczenie się Smile

W naszej kuchni dydaktycznej mamy do dyspozycji piekarnik, palnik indukcyjny, opiekacz z aż trzema różnymi wkładami oraz blender z kilkoma końcówkami. Taki wachlarz sprzętów kuchennych pozwala nam na realizowanie wielu pomysłów kulinarnych Smile

Gotujemy pyszne zupy, smażymy wspaniałe naleśniki i jajecznicę, zajadamy się tostami, goframi i zdrowymi sałatkami warzywnymi oraz owocowymi. Pieczemy ciastka i pizzę. Miksujemy też świetne koktajle Smile Takie cuda tylko w Przystanku Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »