Z życia Szkoły – klasa 2c i 3b

16-04-2019

Jesteśmy pilnymi uczniami klasy 3B, ale w naszym zespole jest także jeden dzielny drugoklasista. Wszyscy bardzo cenimy sobie przewidywalność oraz stałość, dlatego każdego ranka wita nas w sali plan dnia, dzięki czemu nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Po zjedzeniu sytego śniadania, zasiadamy do zajęć porannych, by sprawdzić aktualną datę, pogodę i móc opowiedzieć o swoim samopoczuciu.

Każdego dnia czeka nas mnóstwo zajęć i aktywności. Jednego dnia pracujemy samodzielnie wykonując indywidualnie różne zadania z koszyków. Inny razem doskonalimy nasze zdolności językowe na angielskim bądź poznajemy nowe instrumenty muzyczne i zabawne piosenki. Nie może też zabraknąć ćwiczeń praktycznych, na których trenujemy naszą samodzielność np. w pracach biurowych czy domowych. Poza tym każdego dnia na lekcjach wytrwale uczymy się nowych rzeczy, a nasz wysiłek jest skrupulatnie nagradzany „klasowymi żetonami”. To one otwierają nam bramę do królestwa zabawy.

Najczęściej wybieramy zabawę klockami LEGO - jesteśmy mistrzami w budowaniu spinerów, które mogą się kręcić i krecić. Dodatkowo, jako kreatywni inżynierowie potrafimy zaprojektować mnóstwo jeżdżących i latających pojazdów. Często wybieramy także ciastolinę lub masę plastyczną, przyjemnie jest móc zagniatać takie masy i formować z nich fantastyczne kształty. Z radością nurkujemy też w basenie kulkowym, w poszukiwaniu skarbów jak na dnie oceanu.