Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – klasa 2c i 3b

16-04-2019

Jesteśmy pilnymi uczniami klasy 3B, ale w naszym zespole jest także jeden dzielny drugoklasista. Wszyscy bardzo cenimy sobie przewidywalność oraz stałość, dlatego każdego ranka wita nas w sali plan dnia, dzięki czemu nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Po zjedzeniu sytego śniadania, zasiadamy do zajęć porannych, by sprawdzić aktualną datę, pogodę i móc opowiedzieć o swoim samopoczuciu.

Każdego dnia czeka nas mnóstwo zajęć i aktywności. Jednego dnia pracujemy samodzielnie wykonując indywidualnie różne zadania z koszyków. Inny razem doskonalimy nasze zdolności językowe na angielskim bądź poznajemy nowe instrumenty muzyczne i zabawne piosenki. Nie może też zabraknąć ćwiczeń praktycznych, na których trenujemy naszą samodzielność np. w pracach biurowych czy domowych. Poza tym każdego dnia na lekcjach wytrwale uczymy się nowych rzeczy, a nasz wysiłek jest skrupulatnie nagradzany „klasowymi żetonami”. To one otwierają nam bramę do królestwa zabawy.

Najczęściej wybieramy zabawę klockami LEGO - jesteśmy mistrzami w budowaniu spinerów, które mogą się kręcić i krecić. Dodatkowo, jako kreatywni inżynierowie potrafimy zaprojektować mnóstwo jeżdżących i latających pojazdów. Często wybieramy także ciastolinę lub masę plastyczną, przyjemnie jest móc zagniatać takie masy i formować z nich fantastyczne kształty. Z radością nurkujemy też w basenie kulkowym, w poszukiwaniu skarbów jak na dnie oceanu.

 

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »