Z życia Szkoły – klasa 1d i 2d

19-02-2018

W klasie 1D i 2D nigdy nie jest nudno! Codziennie nasz dzień rozwesela miłośniczka tańców i słuchania muzyki. Najchętniej zabrałaby nas na bal, gdzie wszyscy bawilibyśmy się wyśmienicie.

Nie może również zabraknąć koleżanki z anielskim i donośnym głosem, która zaraża całą szkołę pozytywną energią. Kolega „skaczący do chmur”, który ma delikatny głos podczas śpiewu, uwielbia skakać na piłce, przebywać w towarzystwie i rozmawiać z kolegami i nauczycielami.

Czwartym uczniem naszej klasy jest specjalista od budowy. Potrafi zbudować naprawdę skomplikowane wieżowce i arcydzieła, przedstawiając nam przy tym, w jakim miejscu na świecie można je wybudować. Ponadto jest miłośnikiem alfabetu.

Każdego dnia realizujemy dostosowaną podstawę programową obejmującą edukację matematyczną, przyrodniczą, polonistyczną, ale również uczęszczamy na lekcje religii, języka angielskiego, informatyki oraz zajęcia artystyczne z muzyki czy plastyki.  Naszym uczniom nie brakuje również aktywności fizycznej, która doskonale wpływa na ich rozwój oraz samopoczucie.

Na zajęciach z fizjoterapii ćwiczymy, biegamy, skaczemy, ale również korzystając z dobrej pogody wychodzimy na spacery do parku. Największą przyjemność jednak sprawia basen, na który jeździmy w środy, gdzie możemy się zrelaksować, odprężyć i nabyć nowych umiejętności pływackich.

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie