Z życia Szkoły - Klasa 2a

29-11-2016

Uczniowie klasy 2a dzielnie i z radością kontynuują szkolną przygodę. To ich kolejny wspólny rok, co sprawia, że już się znają i lubią spędzać wspólnie czas. A jak najlepiej spędzać razem czas? Aktywnie!

Ulubione aktywności chłopaków to niezmiennie wszelkie zabawy ruchowe. Z sali gmnastycznej często dobiegają ich radosne okrzyki!

W klasie 2a zawsze jest wesoło, a zza jej drzwi często słychać dźwięki muzyki. Chłopcy uwielbiają wspólne tańce i zabawy. Przy ich wybieraniu, każdy stara się zgłosić jako pierwszy.

W tej klasie znajdziemy wirtuoza żywiołowej muzyki tworzącego układy taneczne, konstruktora skomplikowanych budowli i miłośnika kolei oraz prawdziwego pasjonata skomplikowanych fugur gimnastycznych, wykonywanych przy pomocy dużej piłki do ćwiczeń.

Oprócz zabaw i przyjemności, uczniowe 2a mają również obowiązki i ciężko pracują, aby w ich klasie panował ład i porządek. Wytrwale odkurzają, wycierają kurze i myją stoły, a także dbają, żeby ich rzeczy były na swoim miejscu.

Codziennie uczą się nowych rzeczy - od pisania i rysowania po wykonywanie czynności biurowych i robienie zakupów. Uczą się też samodzielnego przygotowywania posiłków.

Jak przystało na uczniów drugiej klasy, chłopcy aktywnie uczestniczą w zajęciach z religii, aby jak najlepiej przygotować się do Komunii. Uwielbiają słuchać religijnych piosenek i chętnie składają ręce do modlitwy.

Chłopcy są ciekawi nowych zajęć i z zainteresowaniem obserwują plan, by wiedzieć co będzie się działo danego dnia. W czwartki już od rana mają wyśmienite humory, bo wiedzą, że czeka ich wyjazd na basen, ściankę wspinaczkową lub siłownię.

W tej klasie nie brakuje uśmiechu! Wszyscy się lubią i często wygłupiają. Jednak kiedy trzeba pilnie się uczą, a w czasie przerw oddają się swoim ulubionym zabawom. Chłopcy są towarzyscy i lubią odwiedzać kolegów z innych klas, jak również zapraszać ich do siebie.

W tej klasie nie można się nudzić!