Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - Klasa 2a

29-11-2016

Uczniowie klasy 2a dzielnie i z radością kontynuują szkolną przygodę. To ich kolejny wspólny rok, co sprawia, że już się znają i lubią spędzać wspólnie czas. A jak najlepiej spędzać razem czas? Aktywnie!

 

Ulubione aktywności chłopaków to niezmiennie wszelkie zabawy ruchowe. Z sali gmnastycznej często dobiegają ich radosne okrzyki! 

W klasie 2a zawsze jest wesoło, a zza jej drzwi często słychać dźwięki muzyki. Chłopcy uwielbiają wspólne tańce i zabawy. Przy ich wybieraniu, każdy stara się zgłosić jako pierwszy. 

W tej klasie znajdziemy wirtuoza żywiołowej muzyki tworzącego układy taneczne, konstruktora skomplikowanych budowli i miłośnika kolei oraz prawdziwego pasjonata skomplikowanych fugur gimnastycznych, wykonywanych przy pomocy dużej piłki do ćwiczeń.

 

Oprócz zabaw i przyjemności, uczniowe 2a mają również obowiązki i ciężko pracują, aby w ich klasie panował ład i porządek. Wytrwale odkurzają, wycierają kurze i myją stoły, a także dbają, żeby ich rzeczy były na swoim miejscu. 


Codziennie uczą się nowych rzeczy - od pisania i rysowania po wykonywanie czynności biurowych i robienie zakupów. Uczą się też samodzielnego przygotowywania posiłków.

 

 

Jak przystało na uczniów drugiej klasy, chłopcy aktywnie uczestniczą w zajęciach z religii, aby jak najlepiej przygotować się do Komunii. Uwielbiają słuchać religijnych piosenek i chętnie składają ręce do modlitwy.

 


Chłopcy są ciekawi nowych zajęć i z zainteresowaniem obserwują plan, by wiedzieć co będzie się działo danego dnia. W czwartki już od rana mają wyśmienite humory, bo wiedzą, że czeka ich wyjazd na basen, ściankę wspinaczkową lub siłownię.

W tej klasie nie brakuje uśmiechu! Wszyscy się lubią i często wygłupiają. Jednak kiedy trzeba pilnie się uczą, a w czasie przerw oddają się swoim ulubionym zabawom. Chłopcy są towarzyscy i lubią odwiedzać kolegów z innych klas, jak również zapraszać ich do siebie.

W tej klasie nie można się nudzić!

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »