Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - klasa 2a

08-11-2018

Klasa 2A jest zespołem przeciwieństw – znaleźć w niej można zarówno pełnych energii uczniów uwielbiających gimnastykę oraz wszelkiego rodzaju aktywność, jak również spokojnych domatorów najchętniej wybierających plastelinę, klocki bądź układanki przy stoliku Smile

Chłopcy dobrze się ze sobą dogadują, a ich ulubionym zajęciem jest huśtanie się na hamaku Smile Jednak cały dzień spędzony w hamaku każdemu mógłby wydać się nudny, toteż każdy z chłopców często wybiera także inne formy zabawy, na które chętnie przeznacza czas wolny od nauki  Smile

Jeden z uczniów bez trudu ułoży skomplikowaną wieżę z klocków, a szybkości budowania przez niego torów kolejowych mógłby pozazdrościć mu niejeden konstruktor Smile Drugi uwielbia przeglądać książki, szczególnie te opowiadające o przygodach Kici Koci i Basi oraz tematyce związanej z gotowaniem – nieraz trudno odciągnąć go od szkolnej kuchni!J Inny bardzo lubi zabawy sensoryczne – często używa piłek oraz przedmiotów przeznaczonych do masażu, nierzadko bawi się też plasteliną i formuje z niej różnorodne kształty Smile Czwarty lubi oglądać zjawiska za oknem – szczególnie fascynują go samoloty oraz helikoptery Smile

Oprócz codziennych zajęć lekcyjnych, na których chłopcy uczą się i poznają nowe zjawiska i rzeczy, uczestniczą także w zajęciach z alternatywnej komunikacji oraz religii. Chętnie biorą również udział w zajęciach treningu biurowego, gdzie składają długopisy, dziurkują kartki i wycinają. Dobrze bawią się również podczas treningu zapachu – przyjemnie jest czuć woń smakowitych owoców i zgadywać ich nazwy! Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »