Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - Klasa 3c

24-04-2017

W 3c znamy się już od lat. Jesteśmy zgraną grupą. Mamy nawet swoje powitanie – żółwik, beczka i piąteczka!

Witając się rano, skrupulatnie zaznaczamy wszystkie elementy kalendarza, sprawdzamy pogodę i ćwiczymy podpisywanie się. Dbamy też o rośliny w naszej klasie. Ważnym elementem naszego powitania jest czas na zajęcia sensoryczne – wtedy możemy wąchać i smakować, a nawet się masujemy Smile

W naszej klasie ważna jest samodzielność. Uczymy się jej podczas treningów samodzielności, na których poznajemy elementy pracy biurowej, a także trenujemy się w wypełnianiu obowiązków domowych. Coraz lepiej idzie nam dziurkowanie i przybijanie pieczątek. Umiemy wkładać kartki do kopert, koszulek i segregatorów. W razie potrzeby pozmywamy, odkurzymy, rozwiesimy pranie, a później je wyprasujemy – umiemy zadbać o porządek i czystość wokół siebie.

Bardzo lubimy zajęcia trenujące umiejętności społeczne, gdzie uczymy się wspólnych zabaw, naprzemienności i uwagi.

Komunikujemy się za pomocą segregatorów i komunikatora. Podajemy obrazki lub paski z całym zdaniem. Jeden z naszych kolegów ma nawet Mówika, który gada za niego Smile


Ale naszym ulubionym zajęciem są jednak zajęcia sportowe Smile Chętnie uczestniczymy w wychowaniu fizycznym i staramy się budzić w sobie ducha rywalizacji, a także współpracy. Jeździmy na basen gdzie nurkujemy nawet na 3 metry. Jesteśmy znani w pobliskiej siłowni z solidnej pracy na bieżni, wioślarzu i orbitreku Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »