Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – klasa 3e

04-03-2019

Naszą klasę tworzy trzech wesołych, bardzo żywiołowych uczniów oraz dla równowagi - dwie spokojne i (prawie) zawsze opanowane nauczycielki. Dni w szkole mijają nam szybko, choć intensywnie. Wspólnie uczymy się, ćwiczymy różne umiejętności, rozwijamy zainteresowania, a przede wszystkim… dobrze się bawimy.

Każdy ma swoje ulubione zajęcia w czasie wolnym – granie pałeczkami skomplikowanych rytmów niczym najlepszy perkusista, przygotowywanie się do odpowiedzialnej roli strażaka lub innych bohaterów ratujących świat obserwacje zjawisk atmosferycznych, doskonalenie umiejętności mnożenia i zgłębianie innych zagadnień matematycznych czy rozwijanie kondycji fizycznej w czasie biegania i gimnastyki na szkolnej mini siłowni.

Oprócz zwykłych, codziennych zajęć, w każdym dniu dzieje się też coś szczególnego.

W poniedziałki rozmawiamy, co ciekawego wydarzyło się podczas weekendu – chłopcy pokazują swoje piękne albumy, a w nich zdjęcia i rysunki zrobione na pamiątkę miłych wydarzeń. Uczymy się również bardzo przydatnych w życiu rzeczy – prasujemy, pieczemy, robimy zakupy. We wtorki dbamy o nasze ciała – biegamy, wspinamy się na drabinki, pokonujemy tory przeszkód. Po ćwiczeniach jesteśmy naprawdę zmęczeni! W środy pracujemy samodzielnie: wycinamy, kolorujemy, liczymy, układamy. Wszystko to robimy
w pełnym skupieniu! W czwartki pracujemy na komputerach – piszemy w edytorze, tworzymy obrazki, poznajemy budowę sprzętu. A na koniec, w nagrodę za rozwiązanie zadań – odbywamy wirtualną podróż krakowskimi tramwajami. Każdy z uczniów ma swoją ulubioną trasę! W piątki mamy muzykę – poznajemy instrumenty, wygrywamy na nich różne rytmy i dużo tańczymy przy ulubionych piosenkach.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »