Z życia Szkoły – klasa 3e

04-03-2019

Naszą klasę tworzy trzech wesołych, bardzo żywiołowych uczniów oraz dla równowagi - dwie spokojne i (prawie) zawsze opanowane nauczycielki. Dni w szkole mijają nam szybko, choć intensywnie. Wspólnie uczymy się, ćwiczymy różne umiejętności, rozwijamy zainteresowania, a przede wszystkim… dobrze się bawimy.

Każdy ma swoje ulubione zajęcia w czasie wolnym – granie pałeczkami skomplikowanych rytmów niczym najlepszy perkusista, przygotowywanie się do odpowiedzialnej roli strażaka lub innych bohaterów ratujących świat obserwacje zjawisk atmosferycznych, doskonalenie umiejętności mnożenia i zgłębianie innych zagadnień matematycznych czy rozwijanie kondycji fizycznej w czasie biegania i gimnastyki na szkolnej mini siłowni.

Oprócz zwykłych, codziennych zajęć, w każdym dniu dzieje się też coś szczególnego.

W poniedziałki rozmawiamy, co ciekawego wydarzyło się podczas weekendu – chłopcy pokazują swoje piękne albumy, a w nich zdjęcia i rysunki zrobione na pamiątkę miłych wydarzeń. Uczymy się również bardzo przydatnych w życiu rzeczy – prasujemy, pieczemy, robimy zakupy. We wtorki dbamy o nasze ciała – biegamy, wspinamy się na drabinki, pokonujemy tory przeszkód. Po ćwiczeniach jesteśmy naprawdę zmęczeni! W środy pracujemy samodzielnie: wycinamy, kolorujemy, liczymy, układamy. Wszystko to robimy
w pełnym skupieniu! W czwartki pracujemy na komputerach – piszemy w edytorze, tworzymy obrazki, poznajemy budowę sprzętu. A na koniec, w nagrodę za rozwiązanie zadań – odbywamy wirtualną podróż krakowskimi tramwajami. Każdy z uczniów ma swoją ulubioną trasę! W piątki mamy muzykę – poznajemy instrumenty, wygrywamy na nich różne rytmy i dużo tańczymy przy ulubionych piosenkach.

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie