Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - klasa 4b i 5b

21-10-2018

Każdy z Chłopców w klasie 4b i 5b, może pochwalić się szczególnymi zainteresowaniami i umiejętnościami. Jeden z Uczniów jest wspaniałym kucharzem i cukiernikiem, niestraszne mu ciasta, sałatki i wyszukane potrawy. Drugi Uczeń jest uzdolniony plastycznie, a swój talent rozwija tworząc animacje komputerowe, posiada nawet własny kanał na YouTube. Trzeci Uczeń jest genialnym informatykiem, zawsze, gdy ktoś potrzebuje rady lub pomocy w obsłudze komputera, chętnie ich udziela.Prowadzi również własny kanał na YouTube, dotyczący ciekawostek z branży informatycznej. Czwarty Uczeń jest zapalonym kibicem polskiej ekstraklasy, zna składy wszystkich drużyn piłkarskich, nazwisko każdego zawodnika i wynik każdego meczuSmile

Oprócz zajęć edukacyjnych i rozwijających zainteresowania (np. kółko informatyczne), Chłopcy rozwijają i utrwalają swoje umiejętności w obszarach takich jak: samodzielność, umiejętności społeczne i komunikacyjne. Regularnie przygotowują śniadania samodzielnościowe, troszczą się o klasowe rybki i akwarium, robią zakupy, korzystają z miejsc użyteczności publicznej.

Stałym elementem w ciągu pobytu Chłopców w szkole są ,,Przerwy gier'', podczas których Uczniowie ze wsparciem nauczyciela uczą się jak konstruktywnie spędzać ze sobą czas wolny, np.: grając w państwa - miasta, gry planszowe lub karty. Ale uwaga, do gry w karty zapraszamy tylko doświadczonych śmiałków, gdyż Chłopcy wspaniale opanowali też umiejętność profesjonalnego zwodzenia rywala.

Uczniowie klas 4b i 5b, jak sami (z dumą) się definiują, są już nastolatkami, dlatego ważnymi tematami w ich życiu stają się relacje towarzyskie, tj.: koleżeństwo, przyjaźń, miłość, związki, które są regularnym tematem zajęć i rozmów z psychologiem i wychowawcą.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »