Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - Multimedialny Przystanek

16-10-2017

Drodzy Państwo w ramach naszego Unijnego Projektu, związanego z rozwojem kompetencji z matematyki, przyrody i informatyki, nasza Szkoła jest wyposażana w różnego rodzaju pomoce, również w sprzęty elektroniczne i multimedialne Smile

Na początku roku szkolnego każda pracownia otrzymała laptop, a informatyczna aż 5 Smile Korzystamy z nich na zajęciach z informatyki i podczas kółka informatycznego. Uczymy się podstawowych rzeczy: jak włączyć i wyłączyć komputer, jak używać myszki czy touchpada, a także do czego służą poszczególne klawisze na klawiaturze. Sukcesywnie poznajemy programy i uczymy się bezpiecznie poruszać w przestrzeni internetowej. Z komputerów korzystamy również podczas innych zajęć edukacyjnych. Oglądamy filmy o zwierzętach, słuchamy odgłosów przyrody i uczymy się zwracać uwagę na przebieg wydarzeń w filmach i bajkach Smile

Naszym nowym nabytkiem są tablice multimedialne Smile Zostały w nie wyposażone pracownie tematyczne. W każdej z nich jest zamontowany interaktywny ekran i kompatybilny z nim rzutnik. Można po nich pisać lub wyświetlać obraz z laptopa Smile


W ramach wsparcia komunikacji naszych dzieci dostaliśmy również narzędzia, które mają za zadanie ułatwić komunikację. Są to: tablety z programem „Mówik”, GoTalk’i oraz „Listen to me”. Są to urządzenia, które po naciśnięciu odpowiedniego klawisza same produkują dźwięk, dzięki specjalnym programom lub nadają dźwięki, które sami nagrywamy Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »