Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - aktywny Przystanek

20-10-2017

Wiemy jak ważne jest dbanie o zdrowie, dlatego w Przystanku dbamy o nie codziennie na różne sposoby. Jednym z nich jest regularna aktywność fizyczna Smile

Często korzystamy z możliwości wychodzenia na spacery w okolice naszej Szkoły. Bardzo lubimy chodzić do pobliskiego parku. Tam młodsi Uczniowie uczą się chodzić w parach, a starsi ćwiczą chodzenie w grupie, bez trzymania się za rękę Smile W parku gramy też w piłkę i organizujemy wyścigi, ale lubimy czasem odpocząć na ławce i poobserwować tramwaje Smile

W ramach zajęć z wychowania fizycznego każda klasa ma zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej. Tam odbywają się ćwiczenia mające wpłynąć na równowagę, sprawność i koordynację. Na „wuefie” jeździmy też na basen. Młodsi Uczniowie uczą się pływać, przy pomocy desek i makaronów SmileUczniowie bardziej wprawieni pływają na głębszej wodzie, gdzie liczymy długości, gramy w piłkę i nurkujemy Smile Najśmieszniej jest na samym końcu, kiedy ustawiamy zjeżdżalnię i wszyscy na bombę zjeżdżamy do wody Smile

Projekt  "Przystanek Szkoła - rozwój kompetencji matematycznych, przyrodniczych i informatycznych u dzieci z ASD" wyposażył nas w profesjonalny sprzęt z siłowni – bieżnię i orbitrek Smile Korzystamy z nich w różnych momentach. Na przykład w ramach gimnastyki śródlekcyjnej, ustawiamy timer i każdy uczeń ćwiczy na danym sprzęcie 4 minuty Smile Sprzęty są dostępne zawsze i dla wszystkich. Uczniowie przychodzą na nich poćwiczyć w trakcie zajęć gdy wyniknie taka potrzeba lub chęć SmileBardzo się cieszymy gdy sami ją wyrażają, a zdarza się to coraz częściej Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »