Z życia Szkoły - wakacje II ciąg dalszy

11-08-2017

Drugi tydzień lipca to kolejny ciepły czas, ale dostosowujemy się jak tylko możemy Smile W tym tygodniu sztuka to motyw przewodni Smile

Tydzień zaczęliśmy od seansu pełnometrażowego filmu animowanego na naszej Sali kinowej mieszczącej się na dużej sali gimnastycznej. Oglądaliśmy „W głowie się nie mieści” ucząc się jak ważne są wszystkie nasze emocje.

Od sztuki filmowej przeszliśmy do sztuki teatralnej Smile Nasza sala kinowa przekształciła się w deski teatru, gdzie migotały kolorowe światełka, rosły drzewa a po niebie płynęły chmury. Na pewien czas nauczyciele wcielili się w rolę aktorów, a dzieci widzów. Starsi przebrani w kostiumy leśnych stworzeń i roślin pokazywali młodym, że w życiu ważna jest przyjaźń i bycie sobą.

W kolejnych dniach kontynuowaliśmy motyw sztuki, odkrywając „sztukę odbicia” w labiryncie luster, „sztukę unoszenia” pływając na basenie i „sztukę zwinności” podczas wizyty w Parku Jordana Smile