Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia szkoły- wyjście do muzeum elektroniki

08-12-2021

W minionym tygodniu w ramach projektu „A czas płynie” mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjściu do muzeum elektroniki zorganizowanego przez Panią Monikę i Panią Karolinę. Samo muzeum zrobiło na uczniach duże wrażenie, pełno interesujących sprzętów oraz gier komputerowych. Otrzymaliśmy dużą dawkę wiedzy o tranzystorach, jego miniaturyzacji i funkcjonalności. Na początku odbyła się prezentacja sprzętu minionej epoki m.in. kamery, telewizory, gramofony, walkmany, przenośne odtwarzacze kaset, płyty winylowe. Zadaniem uczniów było odgadnąć nazwę sprzętu oraz jego funkcję, co nie było łatwe biorąc pod uwagę podchwytliwe pytania prowadzącego. Niejeden uczestnik pomylił kamerę z fotoradarem.JNastępnie uczniowie musieli wykazać się wiedzą jak telefonować ze starego modelu telefonu oraz znajomością numeru alarmowego straży pożarnej. Grupa miała możliwość nagrać się na starą kasetę testując swoje zdolności wokalne, następnie odsłuchać zarejestrowane dźwięki. Przez chwilę poczuliśmy się też jak w kinie oglądając fragment bajki „Wilk i zając” na starym projektorze bez dźwięku.   

Na kolejnym etapie wizyty oglądaliśmy doświadczenia elektrostatyczne zaczynając od naelektryzowanego latającego ducha, przez następnie doświadczenie z użyciem generatora Van De Graaffa i strzelającymi piorunami, po ożywianie kolorowej ośmiornicy, a nawet stawianie włosów na głowie. Był też krótki czas na bliższe zapoznanie się z eksponatami oraz zadawanie pytań, których było niemało.

A na koniec naszej wizyty w muzeum odbyły się warsztaty, na których uczniowie mieli okazję zbudować przetwornicę tworzącą światło najnowszej technologii LED, czyli znane wszystkim latarki. Latarki autorskiego projektu muzeum uczniowie mogli zabrać do domów, aby pochwalić się swoimi własnoręcznie skonstruowanymi wynalazkami.

Bardzo dziękujemy prowadzącym Muzeum Elektroniki za wspaniałe spotkanie i dawkę wiedzy!

Do pobrania:

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »